skip to Main Content

Lietuviško dizaino parodų ciklas DESIGN LITHUANIA tęsia keliones po Europą. Rugsėjo 3–10 d. gero skonio sostine tituluojamas Paryžius pristatė pastarųjų metu dizaino inovacijas, čia vyko Paryžiaus dizaino savaitė. Paryžiečiams pirmą kartą pristatyta net 12 Lietuvos jaunųjų dizainerių (jaunų ne pagal  raukšles ant kaktos, bet tų, kurie vis dar studijuoja, vykdo veiklą ne daugiau nei 5 metus ar vis dar nėra peržengę 35 metų ribos). Visą savaitę lietuviškas dizainas buvo įkurdintas futuristiniame Les Docks – Cité de la Mode et du Design pastate. Senos upės pakrantėje, gana arti Notre Damme katedros veikiantis menų inkubatorius, garsėjantis prancūzų pamėgta terasa, svetingai priėmė lietuvius ir lankytojus iš viso pasaulio.

Šį kartą Lietuvos stende dominavo pilki tonai su šiek tiek lietuviškos žalumos. Tradiciškai stendo kvapu pasirūpino FUMparFUM ir Aistis Mickevičius. Bene daugiausiai dėmesio sulaukė Beleberda striukės su atšvaitais, jas vienas po kito matavosi jaunuoliai – tiek merginos, tiek vaikinai. nOEMA PAPERHOUSE merginos vos spėjo iš laikino sandėlio nešti originalias iš medvilnės popieriaus pagamintas užrašines. Lankytojams buvo sunku patikėti, kad kūrybinės studijos INDI šviestuvas tesveria vos kelis kilogramus. tashe tashe rankinės papirko odos minkštumu ir preciziškomis detalėmis. Japonijos delegacija negalėjo akių atitraukti nuo ŠIAURĖ autorinės keramikos, gyrė už saikingas formas ir medžiagiškumą. 2RU2RA subtilūs piešiniai privertė aikčioti iš nuostabos net ir solidžias damas. Šviesą atspindinčiomis HELLO!MOON kepurėmis itin domėjosi vaikų turintys lankytojai. Viliaus Dringelio sumanios konstrukcijos šviestuvą smalsiai apžiūrinėjo konstruktoriai. DD WORKSHOP auskarus dukrai nupirkęs prancūzas minėjo, kad žiedo žmonai vyks pirkti tik į Lietuvą. EMKO rašomasis stalas su kėde sužavėjo paprastumu ir funkcionalumu (ne paslaptis, kad prancūzai gyvena gana mažuose butuose).

„Nors lietuviai dizaineriai jau ne vieną kartą sėkmingai prisistato komercinėje Maison & Objet parodoje – čia šįmet savo produkciją eksponavo mūsų nariai EMKO ir Ecolinum, tačiau įsibrauti į Paryžiaus dizaino savaitę nebuvo taip lengva. Paryžietiškas gyvenimo tempas, tam tikri nacionaliniai prancūzų įpročiai ir kalbos barjeras iš pradžių vargino. Ne veltui Paryžiaus dizaino savaitė kritikuojama dėl per didelio uždarumo ir tarptautiškumo trūkumo. Nepaisant to, renginys  buvo kokybiškas. Lankytojai pasižymi dideliu smalsumu, mielai klausosi ne tik apie dizainą, bet ir domisi mūsų kultūra, kalba, istorija“, – sakė Lietuvos dizaino forumo direktorė Audronė Drungilaitė.

Kultūros atašė Prancūzijoje Vida Gražienė teigė, kad būtinas tokių projektų tęstinumas. ,,Paryžiuje kasdien vyksta begalė renginių, tačiau dizaino savaitė yra puiki visuomenės dėmesį atkreipianti platforma jauniesiems kūrėjams“, – teigė Vida. Stende apsilankęs ambasadorius džiaugėsi, kad pristatomi ne tik vienetiniai dizaino kūriniai, bet ir realūs produktai, reprezentuojantys lietuvišką medienos apdirbimo, baldų ir tekstilės pramonę.

Tikimės, kad per ateinančius metus mūsų dizaineriams kils dar daugiau genialių minčių, kurias galėsime pristatyti kitais metais.

Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu, kultūros ataše Vida Gražiene ir LR ambasada Prancūzijoje.

This Post Has 0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


9 − = šeši

Back To Top