Tarptautinio projekto „EcoDesign Circle“ konferencija Vilniuje

Sausio 10 d. 13:00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks tarptautinė „EcoDesign Circle“ projektui skirta konferencija, kurios metu projekto partneriai iš įvairių Baltijos jūros regiono šalių pristatys vykdyto projekto rezultatus bei apžvelgs aktualiausius ekodizaino tematikos aspektus.

  • Renginio metu pristatysime Europos komisijos iššūkius kovojant su plastiko tarša.
  • „Ecodesign Circle“ projekto partneriai pristatys projekto misiją, uždavinius, rezultatus, sukurtas paslaugas visuomenei ir praktinius sėkmės pavyzdžius Europoje.
  • Lietuvos dizaino forumo vykdančioji direktorė Audronė Drungilaitė apžvelgs ekodizaino situaciją Lietuvoje.
  • Po pranešimų numatoma atvira diskusija bei dirbtuvės, kuriomis bus siekiama atsakyti, kokios yra pagrindinės kliūtys įmonėms taikyti ekologinį projektavimą bei kaip skatinti ekologinį dizainą ir sustiprinti jo tinklą.

Renginys nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija iki sausio 8d. el. paštu [email protected] arba elektroninėje formoje.

Pastaba: renginys vyks anglų kalba.

Tiksli renginio programa bus paskelbta sausio mėn.

EcoDesign Circle yra trejus metus vykdomas ES projektas (2016–2019 m.). Jį remia „Interreg Baltijos jūros regiono programa“ ir iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas. 2018 m. Lietuvos dizaino forumas prisijungė prie projekto įgyvendinimo Lietuvoje.

Projekto tikslas – sustiprinti projektavimo centrų, mažų ir vidutinių įmonių, pedagogų, dizainerių ir inžinierių įgūdžius ekologinio projektavimo srityje. Pavyzdinių projektų pristatymas ir jų rinkos potencialas turėtų paskatinti verslininkus laikytis ekologinių principų ir išsklaidyti abejones dėl ekologinio projektavimo. Projektu taip pat siekiama panaikinti atotrūkį tarp aplinkosaugos mokslininkų žinių ir ekologinio projektavimo dizainerių įgūdžių bei sąmoningumo.