skip to Main Content

EcoDesign Circle yra trejus metus vykdomas ES projektas (2016–2019 m.). Jį remia „Interreg Baltijos jūros regiono programa“ ir iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas, kuris skyrė 1,7 mln. eurų. 2018 m. Lietuvos dizaino forumas prisijungė prie projekto įgyvendinimo Lietuvoje.

Projekto tikslas – sustiprinti projektavimo centrų, mažų ir vidutinių įmonių, pedagogų, dizainerių ir inžinierių įgūdžius ekologinio projektavimo srityje. Pavyzdinių projektų pristatymas ir jų rinkos potencialas turėtų paskatinti verslininkus laikytis ekologinių principų ir išsklaidyti abejones dėl ekologinio projektavimo.

Projektu taip pat siekiama panaikinti atotrūkį tarp aplinkosaugos mokslininkų žinių ir ekologinio projektavimo dizainerių įgūdžių bei sąmoningumo. Tam projekto metu bus vykdomos „Learning Factory“ dirbtuvės, kurios bus papildytos praktine mokymo medžiaga, pvz., filmais. Priemonės „Ecodesign Audit“ ir „Ecodesign Sprint“ padeda atpažinti tvaraus (pertvarkymo) projektavimo įmonėje potencialą ir įgyvendinti jį į projektavimą orientuotame procese. Interneto platforma „Sustainability Guide“ suteiks daugiau informacijos apie ekologinį projektavimą ir pristatys tvarius projektavimo metodus bei sėkmingus ekologinio dizaino pavyzdžius. Taip pat mobili paroda pavadinimu „Reconsider Design“ rodo įkvepiančias sėkmės istorijas ir nagrinėja įvairius ekologinio projektavimo aspektus.

Projekto rėmėja yra Vokietijos federalinė aplinkos agentūra (UBA). Įvairios projekto veiklos yra kuriamos ir įgyvendinamos su šešiais projektavimo centrais iš Vokietijos, Estijos, Suomijos, Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos. Projektu siekiama sustiprinti partnerių tinklą ir skatinti juos įsipareigoti imtis tvaraus projektavimo.

Džiaugiamės, jog šiuo metu Lietuvoje jau vyksta įvairios projekto iniciatyvos:

  • Festivalio DIZAINO SAVAITĖ 2018 metu, Kauno M. Žilinsko dailės galerijoje veikė projekto paroda „Reconsider design“, skatinanti galvoti apie visuotinės atsakomybės principą ir projektavimo vaidmenį. Parodoje pristatyti sėkmingi ekologinio projektavimo pavyzdžiai iš Baltijos jūros regiono šalių. Kaip papildoma informacinė priemonė, išleista parodos faksimilė lietuvių kalba. Parodą aplankė 4642 lankytojai.

  • Festivalio DIZAINO SAVAITĖ 2018 metu, Vytauto Didžiojo universitete Kaune surengtos projekto dirbtuvės „Learning factory“, kurių metu dalyviams buvo pristatyta unikali metodologija, padedanti atrasti ir integruoti ekodizaino sprendimus kasdieniame gyvenime.
  • Sausio 10 d. 13:00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko tarptautinė „EcoDesign Circle“ projektui skirta konferencija, kurios metu projekto partneriai iš įvairių Baltijos jūros regiono šalių pristatė vykdyto projekto rezultatus bei apžvelgė aktualiausius ekodizaino tematikos aspektus. Taip pat, renginio metu Europos Komisijos atstovas Lietuvoje Marius Vaščega pristatė pagrindinius iššūkius kovojant su plastiko tarša, o Lietuvos dizaino forumo vykdančioji direktorė Audronė Drungilaitė apžvelgė ekodizaino situaciją Lietuvoje. Po pranešimų vyko atvira diskusija bei dirbtuvės, kuriomis buvo siekiama atsakyti, kokios yra pagrindinės kliūtys įmonėms taikyti ekologinį projektavimą bei kaip skatinti ekologinį dizainą ir sustiprinti jo tinklą.
  • Kviečiame susipažinti su interneto platforma „Sustainability Guide“, kuri suteiks daugiau informacijos apie ekologinį projektavimą ir pristatys tvarius projektavimo metodus bei sėkmingus ekologinio dizaino pavyzdžius.

Projekto partneriai: Vokietijos federalinė aplinkos agentūra (UBA), Suomijos dizaino forumas, Estijos dizaino centras, Gdynės Pamario mokslo ir technologijų parkas, Gdynės dizaino centras, Tarptautinis Berlyno dizaino centras, Švedijos pramoninio dizaino fondas.

Back To Top