skip to Main Content

Jaunosios kartos lietuvių dizainerė Gerda Liudvinavičiūtė savo kūrybą pristato “CELSIUS 273” vardu. Menininkė daugiausiai tyrinėja architektūros ir miesto, erdvės, kaip proceso sąsajas su visuomene bei atskirais individais. Pagrindinė šios autorės kūrybos forma – juvelyrika. Net trys betono juvelyrikos kolekcijos, įkvėptos skirtingų architektūros krypčių apdovanotos Nacionaliniais ir tarptautiniais dizaino apdovanojimais.

Paskutinė ir naujausia kolekcija, įkvėpta Rytų Europos daugiabučių, laimėjo 2-ąją vietą „World Jewellery Design Awards 2020“ konkurse, o kolekcija inspiruota Kauno tarpukario modernizmo, “Gero Dizaino” diplomą 2018 m.

Dizainerė savo kūryba atstovauja Lietuvos dizainą užsienyje personalinėse ir grupinėse parodose, yra LDF narė, VDA dizaino magistro studentė. 2018 m. Kauno miesto užsakymu, menininkė kūrė dovanas Popiežiui Pranciškui ir jo delegacijai.

www.celsius273.com
Facebook: https://www.facebook.com/CELSIUS273C/
Instagram: @celsius273c@gerdaliu

Dizainerės Gerdos Liudvinavičiūtės – „CELSIUS 273” betono juvelyrikos kolekcija „BRUT_LIST | ODE TO THE EASTERN EUROPEAN BLOCKS” (liet. ODĖ RYTŲ EUROPOS MIEGAMIESIEMS RAJONAMS) yra apie namus, kuriuose gyvena didžioji dalis Rytų Europos gyventojų. Tai namai, formuojantys gyventojus daugiau, nei galima įsivaizduoti. Kiekvienas langas, kiekvienas butas, tai atskiras pasaulis. Šie susijungdami į visumą virsta pastatu, rajonu ar šiuo atveju – papuošalu. Gyvenant blokiniuose namuose, galima jaustis izoliuotam bute, bet išties gyvenimas vyksta bendruomenėje – pastatuose, kuriuose skiria tik keli centimentrai sienų. Ši kolekcija klausia, kas yra mūsų namai ir ar gerai juos pažįstame? Kiek panašūs ar skirtingi galime būti, gyvendami tuose pačiuose, betoninių daugiabučių kvadratiniuose metruose – nuo Vilniaus iki Rygos, Talino, Maskvos ar Minsko?

„BRUT_LIST | ODE TO THE EASTERN EUROPEAN BLOCKS” kolekcija – groteskiška istorija apie mūsų namus ir mus pačius. Apie vienatvę minioje, nenumaldomą, nevalingą norą priklausyti, apie skirtumus ir mūsų panašumus. Šie juvelyriniai objektai tarytum kuria erdvę, kurioje renkamės kaip ir ar būti, nors ne visada tai pripažįstame.

Kolekcija atkartoja daugiabučių motyvus, susiliejančius su žmogumi ir keičiančius. Rytų Europos daugiabutis it ikoniškas šiuolaikinio gyvenimo simbolis, galintis įvardinti mūsų būsenas, siekiamybes ir baimes bei kartu, saugantis mus nuo mūsų pačių.

BRUT_LIST

ODE TO THE EASTERN EUROPEAN BLOCKS

Odė Rytų Europos miegamiesiems rajonams
Betoninė laisvė pulsuoja į pėdas.
5 kvadratiniai metrai tylos –
Tarp monolitinių sienų.
Išsiskaičiuojam laimę
Pirmais antrais.
Ir letargu užmiegam.
Mes broliai
nerimo pilnais delnais,
Ant baltų pagalvių
žaizdomis nusėdam.
Kas žinos,
kaip kvepia pilkuma,
Maskvoje, Rygoj,
Minske ar Vilniuj?
Sapnuokit dangų,
Monolitai grius.
Mes liekame nuogi –
Ir vieniši, ir vieningi.
Atverki šarvuotas duris.

Kaimynų bute
Paskutiniame aukšte
Daužosi kolibriai.
Daugiabučių stogais
Teka vėjas rytų.
Kalbėk man,
Nors už tūkstančių mylių
Laumžirgiais lyk
Aš išgirsiu.
Uodžiu tuštumą
Atvertuos languos
Uždekime šviesą,
kad būtų jaukiau namuos.
Vos keli centimetrai iki tų – tų kitų,
Kurių apsimetam nepažįstant.
Tokie vieniši tarp žmonių.
Vos už sienos.

Back To Top