skip to Main Content

2015 metų lapkričio mėnesį į Vilnių atvyko projekto „Dizainas Europai“ (Design for Europe) atstovai, kurių vizito tikslas – skatinti dizaino naujoves Lietuvoje. Patyrusių ekspertų komanda dalinosi savo patirtimi, identifikavo pagrindines problemas ir kliūtis dizaino inovacijų plėtrai Lietuvoje.

Susitikimai su akademinės bendruomenės ir viešojo sektoriaus atstovais

Pirmą vizito dieną įvyko susitikimas su akademinės bendruomenės atstovais iš skirtingų Lietuvos aukštojo mokslo įstaigų. Susitikimo metu išskirtos kelios pagrindinės problemos: atotrūkis tarp mokslo ir verslo sektorių, aukštojo mokslo įstaigų tarpusavio konkurencija, taip pat nepakankamas dėmesys bei resursų trūkumas informacijos apie dizaino svarbą kaupimui. Ši informacija galėtų tapti svarbiu argumentu kalbantis su LR Švietimo ir mokslo ministerija ir parodant dizaino teikiamą naudą.

Tą pačią dieną įvyko trumpas susitikimas su Vilniaus miesto savivaldybės meru Remigijumi Šimašiumi ir kitais savivaldybės atstovais. Vilniaus miesto savivaldybė šiuo metu rengia naują miesto planą ir vienas iš didžiausių iššūkių – pagerinti ir atnaujinti miesto erdves, kurios nėra tokios patrauklios žmonėms dėl senųjų sovietmečio laikų pastatų, logistikos ir saugumo lygio. Merui ir jo komandai didelį įspūdį paliko Helsinkio miesto sėkmės istorija, kurią pristatė Laura Aalto. Ji pabrėžė dizaino svarbą ir poveikį miestui, kuriame visos paslaugos turėtų būti orientuotos į žmogų.

Susitikimo LR Ūkio ministerijoje metu, skirtingų institucijų, tokių kaip Lietuvos kultūros taryba, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) atstovai kartu su „Dizainas Europai“ ekspertais diskutavo apie dizaino sektoriaus situaciją Lietuvoje.

Konferencija „Dizaino inovacijų plėtros galimybės Lietuvoje“

Antrąją vizito dieną surengta konferencija apie dizaino inovacijų plėtros galimybes Lietuvoje, pritraukė daugybę dalyvių iš įvairių sričių. Konferencija vyko kūryba ir inovatyviais sprendimais persmelktose  Menų spaustuvės patalpose Vilniuje. Konferencijos formatas buvo kiek neįprastas – stalai nukloti popieriais, klausimynais ir rašikliais, kurie nuo pat pirmų minučių įpareigojo įsitraukti ir aktyviai dalyvauti. Net ir lietuviškas konservatyvumas ar anglų kalbos įgūdžiai netapo kliūtimi „Dizainas Europai“ komandai, sukūrusiai jaukią aplinką, kurioje dalyviai nebijojo reikšti savo nuomonės, dalintis savo patirtimi, kritikuoti ir siūlyti idėjas, kaip plėsti supratimą apie dizainą ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir visoje Lietuvoje.

„Pirmiausia, kaip trijų sūnų motinai, man yra svarbi geresnė švietimo sistema. Be to, mano tarptautinio verslo vadybos pagrindai padeda nepamiršti, kad verslas visada turėtų būti grįstas naujovėmis, bendradarbiavimu su aukštojo mokslo įstaigomis. Dizainas gali būti naudojamas kaip priemonė norint apjungti šiuos sektorius. Be bendradarbiavimo verslas nebus sėkmingas, mūsų tauta sens, jauni žmonės emigruos ir Lietuva taps tiesiog šalimi žemėlapyje be nacionalinio tapatumo ir ateities“, – sakė „Vilniaus kailiai“ gen. direktorė Neila Šveikauskaitė.

„Dizainas Europai“ devynių ekspertų dviejų dienų vizitas buvo išties sėkmingas ir naudingas Lietuvos dizaino ekosistemai. Pirmieji rezultatai – trys aukšto lygio susitikimai, konferencija, pristatymai, apskritojo stalo diskusijos, daugybė dalyvių ir naujų idėjų.

Dėkojame visiems, skyrusiems laiko. Lietuvos dizaino forumas ir toliau entuziastingai plėtos šį bendradarbiavimą. Suprantame, kad labai sunku vieniems kažką pakeisti, todėl labai laukiame naujų iniciatyvų ir noro bendradarbiauti. Tikimės, kad šis susitikimas nebuvo tik „Dizainas Europai“ komandos pasidalinimas savo patirtimi ir pavyzdžiais , bet taip pat sugebėjome perteikti dabartinę situaciją Lietuvoje, kuri taps suprantamesnė užsienio šalims. Kas žino, gal kartu pajėgsime sukurti programą, pagrįstą Lietuvos pavyzdžiu, kurią taikys kitos šalys, susiduriančios su panašiomis problemomis.

 

 

This Post Has 0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


2 − = nulis

Back To Top