Dizaino ženklas INDI (Simonas Tarvydas ir Justė Kubilinskaitė) – originalių šviestuvų ir daiktų namams kūrybinė studija. Lietuviško dizaino individualumas, baltiška dvasia ir šiaurietiško nuosaikumo kodas mus įkvepia kurti savitą estetiką, kupiną šviesos, natūralumo ir šmaikščių idėjų. INDI kūryba įkūnija namų jaukumą, daikto ir šviesos skleidžiamą atmosferą, individualumą. Esame šiauriečiai, todėl mums artimas nuosaikumas, medžiagų natūralumas, išgrynintos formos. Siekiame, kad mūsų kuriami daiktai būtų netik estetiški, draugiški aplinkai, bet ir turėtų potekstę, žadintų vaizduotę. Savo kūryba siekiame skleisti lietuviško dizaino idėjas, jo savitumą, unikalumą.
INTERVIU SU INDI
Kūrybos ištakos – iš kur atsirado įkvėpimas kūrybai?
Stiprus saviraiškos poreikis skatino imtis INDIvidualios veiklos, kurti be kažkieno iš šono nustatytų rėmų bei apribojimų. Didžiausias iššūkis buvo atrasti išskirtinį braižą. Netikėtas eksperimentas su Papier mache technika atvėrė naujas galimybes – sukūrėme tvarią, estetišką, originaliai atrodančią medžiagą. Beliko imtis dizaino. Akimirksniu sulaukėme dėmesio. Mūsų tobulinama technologija nuolat inspiruoja kurti, vis atrandame kažką naujo, kasdien gimsta būsimų objektų idėjos. Šiuo metu dirbame prie kol kas didžiausio užsakymo – kuriame 44 šviestuvus vienam Vilniaus restoranui.
Gamybos proceso užkulisiai – kaip gimsta INDI kūriniai?
Dirbame su perdirbtu popieriumi. Technikos ištakos – Papier mache metodas, tačiau jis ištobulintas, naudojami šiuolaikiniai ingredientai, tvarumo suteikiančios medžiagos. Kiekvieno daikto sukūrimas – etapinis procesas, nuo pradžios iki galo užtrunkantis apie dvi savaites. Finale popierius „virsta“ lengvu betonu. Medžiagos kuriama iliuzija – vienas ryškiausių mūsų kūrybos bruožų.
Pirmasis sukurtas dizaino objektas
Pirmasis pilnai ištobulintas perdirbtos popieriaus masės kūrinys buvo šviestuvas KABO. Jis tapo mūsų ženklo vizitine kortele, buvo eksponuojamas ne vienoje parodoje ir tapo populiarus klientų tarpe. Nuo jo prasidėjo visa serija gaminių (laikrodžių, tumbų ir kt.).
Mėgstamiausias baldas
Šviestuvas. Nes Lietuvoje trūksta natūralios šviesos (o tamsoje sunku kurti), šviesa veikia nuotaiką, kuria atmosferą, išryškina visą kitą.
Autoritetas
Jų yra ne vienas, bet neteikiam tam ypatingos reikšmės. Smagu stebėti klasikus, tobulas, paprastas, laikui ir madoms nepavaldžias idėjas.
Pagrindinis darbo įrankis
Pieštukas.
Labiausiai kurti įkvepianti vieta
Dažniausiai idėjos gimsta pačiose netikėčiausiose vietose, pagauna važiuojant automobiliu, pažadina naktį, užklumpa gaminat maistą ar pjaunant žolę. O įkvėpti gali bet kas (net ir šaligatvio plytelė).
Geriausias kūrybinio proceso garsinis fonas
Muzika, radijo laidos, o kartais tiesiog tyla ir gamybos proceso skleidžiamas „džiazas“.
INDI dizainerių darbo dienos rytas prasideda nuo…
Ne itin poetiškai… Kava, rytinis pašto tikrinimas, kontaktai su klientais, dienos darbų sąrašas. Kai dirbame prie didelio projekto būna suplanuota kiekviena valanda.
Pagrindinė žinutė/moto, kurią siekiama perteikti INDI gaminiais
Tobulumas paprastume.
Linkėjimas LDF dešimtmečio proga
Ambicijų, polėkio, sėkmės, aktyvių ir įdomių narių. Ir kad finansai nevaržytų galimybių.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.