skip to Main Content

kARTu – šiaurietiško dizaino Lietuvoje gimstančios odinės rankinės supažindinančios su minimalistine alternatyva į natūralios odos aksesuarus. kARTu rankines metaforiškai vadiname įvairių prieskonių vardais, kiekviena jų – išskirtinio skonio, turinti savo istoriją ir identitetą. Nepavaldžios laikui, tačiau kuriamos pritaikant naujausias dizaino tendencijas, kARTu rankinės skirtos miesto ritmą ir stilių propaguojančioms asmenybėms. Kiekviena iš jų unikali, kruopščiai siūta rankomis ir pagardinta tik geriausiomis emocijomis. kARTu vertina kokybę, ilgaamžiškumą bei funkcionalumą. Šias kertines vertybes deriname su moderniu dizainu ir šiuolaikinėmis tendencijomis. Esame socialiai atsakingi, tausojame aplinką ir jos teikiamas žaliavas, savo kolekcijose jas pritaikome iki 100%. Taip siekiame ugdyti atsakingą vartojimą ir aplinkai draugišką pasirinkimą.

Plačiau apie kARTu.

INTERVIU SU kARTu ĮKŪRĖJA INGRIDA JASINSKE

Prekės ženklo pavadinimo kilmė.

Gaudydama idėjas prekės ženklo koncepcijai ir pavadinimui nusprendžiau, kad mano kurtos odinės rankinės bus vadinamos įvairiausių prieskonių vardais. Pamaniau – tai gan nėtikėta, žaisminga ir unikalu. Tuo pačiu labai norėjau sukurti artumą tarp savo kūrybos ir kliento. Pavadinimas kARTu tam puikiai tiko. Jame slypi kelios reikšmės. Pirmiausia tai ragaujant tam tikrus skonius (šiuo atveju prieskonius) mums yra kartu. O tai yra labai gurmaniškas skonis. Tai pat tai ir buvimas drauge, esant kartu. Tik po kurio laiko netikėtai atradau ir dar vieną labai tinkančią reikšmę: pavadinime slepiasi anglų kalbos žodis ART – menas.

Kas įkvėpė kurti?

Rankinės idėja mane lydėjo visą gyvenimą ir šis aksesuaras man pačiai labai aktualus. Ilgai reikėjo laukti, kol ryžausi ir išdrįsau sukurti pirmuosius savo gaminius. kARTu rankinės išties tapo realybe ir gyvuoja iki šiol.

Kuo išskirtinis Jūsų gamybinis procesas, naudojamos medžiagos?

Turbūt labiausiai didžiuojamės tuo, kad visas rankines gaminame patys, neužsakinėjame jų fabrikuose ar siuvyklose, visos kARTu rankinės gimsta mano manufaktūroje Kauno centre. Naudojame natūralią aukščiausios kokybės itališką odą. Kadangi siekiame ne tik kurti modernų dizainą, bet ir būti socialiai atsakingi, savo kolekcijose žaliavas bandome sunaudoti maksimaliai.

Pirmasis sukurtas dizaino objektas ir jo likimas.

Pačią pirmąją rankinę, kurią sukūriau, klientės užsisako iki šiol! Tai labai paprastas „tote bag“ modelis, kurį pavadinau „Kavos pupelė“. Ji lengvai derinama ir nepretenzinga. Ji kaip kasdienis ritualas lydi moterį dienos metu, nes puikiai tinka prie labai skirtingos aprangos.

Mėgstamiausias ne Jūsų kurtas dizaino objektas.

Megapolių urbanistinė architektūra.

Autoritetas.

Greičiausiai tokio išskirti negaliu.

Pagrindinis darbo įrankis.

Kompiuteris, automobilis ir užrašų knygelė – ten visos mintys ir eskizai.

Geriausias kūrybinio proceso garsinis fonas.

Braziliška muzika, dievinu portugalų kalbos skambėjimą ir ritmus. Tikiu, kad kūryboje mano spalvotos emocijos irgi lengvai pastebimos.

Kaip prasideda dizainerio darbo diena?

Ankstyvą rytą pirmiausia pasivaikščiojame su šuniuku Bamboo, grįžusi paskubomis išgeriu puodelį karštos kavos, peržvelgiu dienos darbos ir skubu į studiją Kauno centre.

Pagrindinė žinutė, kurią norite perteikti savo gaminiais.

Skirtingi prieskonių pavadinimai rankinėms suteikti ne atsitiktinai. Skoniai atspindi jų charakterį. Kiekviena rankinė – išskirtinio skonio, turinti savo istoriją ir identitetą. Skirtingos rankinės skirtos skirtingoms klientėms ir kiekviena iš jų ypatinga. Jos skirtos miesto ritmą ir stilių propaguojančioms asmenybėms, kurios mėgsta jį „skaninti”, nebijo išsiskirti iš minios ir vertina kokybę. Manau, kad kARTu rankinė moterims tam tikra prasme padeda atrasti save, savo išskirtinį stilių.

Back To Top