skip to Main Content

Marija Puipaitė – dizainerė įgijusi gaminio dizaino bakalaurą VDA, magistro studijas baigusi Eindhoveno dizaino akademijos kontekstinio dizaino katedroje, turėjusi akademinę stažuotę Industrial Design scionic Austrijoje ir šiuo metu esanti VDA dizaino doktorante. Marija dirba kelių prekių ženklų produktų dizainere ir dalyvauja dizaino parodose su asmeninėmis dizaino kolekcijomis, bei pristato bendradarbiavimą su kolega dizaineriu Vytautu Geču.

Marija Puipaitė kurdama savo dizainą naudoja žmogaus kūną. Nesvarbu, ar tai baldai, ar juvelyriniai dirbiniai, kūriniai-objektai visada turi artimą, organišką ryšį su savo vartotoju. Projektavimo procesą dizainerė labiau vertina kaip ritualą, kuriame visi pateikti veiksniai ir sutapimai gali parodyti kelią į rezultatą, nei kaip techninį procesą.

Kūrėjos veikla įvertinta:

  • Nuo 2014 m. suteikiant meno kūrėjos statusą.
  • Kolekcija „Embracing touch“ buvo įvertinta nacionaliniame „Gero Dizaino” konkurse 2017 m. bei įsigyta Lietuvos Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus, o 2020 metais parodoje “the Virtual Design Destination by Adorno” pastebėta ir aprašyta The Guardian bei ELLE.
  • Nuo 2008 m. sudalyvauta daugiau nei 20 personalinių ir grupinių parodų.

Dizainerės siekis yra permąstyti esamus konceptus ir juos dekonstruojant perkurti naujai. Marijos darbai eksponuoti Briuselio, Linzo, Paryžiaus, Londono, Milano ir kitų miestų parodose, o publikuoti tokių žurnalų kaip “The Guardian”, “Aarchitecture l’digest” ir “Elle décor” puslapiuose.

Instagram: @marijapuipaite | www.marijapuipaite.com

Back To Top