skip to Main Content

NAMUOS gamina interjero aksesuarus, sukurtus profesionalių lietuvių produkto dizainerių ir išskirtinai tik šiam prekės ženklui. Bendradarbiaujame su dizaineriais kurie atitinka mūsų dizaino supratimą: modernumas, paprastos linijos, idėjos kokybė ir funkcionalumas. Visus produktus gaminame Lietuvoje. Stengiamės naudoti tik nuo seno lietuvių naudotas ir natūralias medžiagas – medis, vaškas, linas, oda, žalvaris, keramika ir kt.

Plačiau apie NAMUOS.

INTERVIU SU NAMUOS

Prekės ženklo NAMUOS pavadinimo kilmė.

Buvo ieškota paprasto, gerai įsimenančio žodžio kuris kuo taikliau apibūdintų įmonės veiklos kryptį.

Kas įkvėpė pradėti veiklą?

Įkvėpimas pradėti šią veiklą, atsirado apsilankius parduotuvėje „Eataly“ Italijoje. Tai išskirtinai tik itališkų prekių parduotuvė. Ji paliko didelį įspūdį dėl savo šalies identiteto puoselėjimo, dėl estetiško prekių pristatymo ir kokybės siekimo.

Kuo išskirtinis Jūsų produktų gamybinis procesas, naudojamos medžiagos?

NAMUOS idėja – su lietuvių nuo seno naudotomis medžiagomis: moliu, linu, medžiu, oda, žalvariu, variu ir kt., panaudojus šiuolaikines gamybos technologijas ir įpūtus gaivaus vėjo į dizainą pasitelkiant profesionalius produkto dizainerius, gaminti objektus tinkamus puošti šių laikų miesto namus.

Su kuriais dizaineriais dirbate? Kokiais kriterijais remiantis atsirenkate kūrėjus?

Beveik visus objektus kuria Barbora Adamonytė – Keidūnė. Tai be galo kūrybinga dizainerė, kuri koncentruojasi į idėjos kokybę, ergonomiškumą ir minimalizmą. Jos kiekvienas sukurtas objektas yra įdomus pirkėjams. Šis bendradarbiavimas labai džiugina, nes darbai su ja vyksta labai sklandžiai dėl jos atsakingo požiūrio į darbą.

NAMUOS taip pat turi Luko Avėno sukurtą sieninio laikdrodžio dizainą. Jo sukurti objektai žavi formų „švarumu“.

Kita kūrėja, su kuria bendradarbiaujame – Evelina Kudabaitė. Ji sukūrė žvakides iš medžio lapų ir žievės. Ji rado technologiją kaip medžiagas, kurios lentpjūvėse paprastai yra išmetamos, paversti ilgaamžėmis. Jos požiūris į dizainą sužavėjo ne tik objekto forma, bet ir atsakingu požiūriu į gamtą. O tai jau platesnis požiūris į objekto dizainą.

Neatmetame galimybės dirbti su kitais Lietuvos dizaineriais, kurie vertina objektų funkcionalumą, dizaino „švarumą“ ir idėją.

Pirmasis pagamintas dizaino objektas ir jo likimas.

Pirmasis pagamintas objektas – Barboros sukurti salotų įrankiai SPYGLYS. Tai pirmasis ir pats geidžiamiausias objektas,  todėl jo likimas – padidintos gamybos apimtys.

Mėgstamiausias ne NAMUOS dizaino objektas.

Lietuvoje – INDI šviestuvai.  Ne lietuviški dizaino objektai – danų LINDDNA stalo padėkliukai, Zaha Hadid – „MOON system“ sofa ir  Arne Jacobsen’o fotelis „Kiaušinis“.

Autoritetas.

Dizainerė – Barbora Adamonytė – Keidūnė.

Pagrindinis darbo įrankis.

Automobilis ir kompiuteris.

Geriausias kūrybinio proceso garsinis fonas.

Atlikėja SADE ir tyla.

Kaip prasideda Jūsų darbo diena?

Naujienų skaitymas ir  dienos grafiko peržiūrėjimas prie puodelio kavos.

Pagrindinė žinutė, kurią norite perteikti savo gaminiais.

Namai puošiami tik reikalingais ir malonius jausmus teikiančiais daiktais.  Kiekvienas daiktas turi turėti savo aiškią paskirtį, būti estetiškas, kokybiškas ir pagamintas iš natūralių medžiagų.  Mes tai vadiname vizualiai intelektualiais namais.

Back To Top