skip to Main Content

Apie asociaciją

Lietuvos dizaino forumas – šalies dizainą ir verslą vienijanti asociacija, įkurta 2006 m. Tai yra vienintelė nuolatinį biurą ir personalą turinti aktyviai ir nuosekliai veikianti dizaino asociacija šalyje. Atstovaujame ne tik savo narių interesus, bendradarbiaujame su žymiai daugiau šalies dizaino ekosistemos dalyvių: aukštosiomis mokyklomis, ministerijomis, ambasadomis, kultūros institutais, verslo ir mokslo paramos institucijomis, užsienio dizaino organizacijomis. Vis dažniau į mus kreipiasi valstybinės institucijos rengiant strateginius dokumentus, todėl aktyviai dalyvaujame dizaino politikos formavimo procesuose. 

Informacija, edukacija

Siekiame supažindinti plačiąją visuomenę su gero dizaino pavyzdžiais ne tik sostinėje, bet ir regionuose.  Bendradarbiaudami su užsienio partneriais keliame savo kompetenciją ir pristatome užsienio šalių pasiekimus. Dauguma renginių yra nemokami ir prieinami įvairaus amžiaus bei socialinėms grupėms.

Vystymas, rėmimas, skatinimas

Aktyviai reprezentuojame Lietuvos kūrybinį potencialą ir skatiname atvykstamąjį turizmą parodų DESIGN LITHUANIA metu. Dizaino parodas užsienyje skirstome į komercines  (finansuojamos pagal LVPA priemonę NAUJOS GALIMYBĖS, įmonėms prisededant nuosavu indėliu) ir nekomercines (fiansuojamos kultūros institucijų ir rėmėjų lėšomis). Nuo 2016 m. Lietuvos dizaino forumas yra aktyvus Europos dizaino biuro (BEDA) narys, dalyvaujantis valdybos veikloje ir svarbiausiuose Europos dizaino renginiuose. Taip pat, esame taptautinio projekto WORTH ambasadoriai Lietuvoje.

Tarpininkavimas, pagalba

Informacijos apie dizaino poreikį ir pasiūlą kaupimas ir teikimas suinteresuotoms įmonėms ir asmenims Lietuvoje.

Pagalba Lietuvos dizaineriams plečiant savo darbų pristatymo galimybes užsienyje.

Lietuvos dizaino forumą 2006 m. pavasarį įsteigė žinomi šalyje šios srities profesionalai: interjero, dizaino ir architektūros žurnalo „Centras“ leidėjas Vytautas Gurevičius, dizaineris, „Contra dizaino namų“ vadovas Nauris Kalinauskas bei dizaino publicistas Marius Dirgėla.
TURITE KLAUSIMŲ? REIKIA PAGALBOS?

Back To Top