skip to Main Content

 

Asociacija „Dizaino forumas“ įgyvendina ES lėšomis dalinai finansuojamą projektą Dizaino įmonių konkurencingumo skatinimas užsienio rinkose.

Lietuvos dizaino forumą 2006 m. pavasarį įsteigė žinomi šalyje šios srities profesionalai. Forumas siekia dizaino, kaip šiuolaikinės visuomenės raidos katalizatoriaus ir perspektyvaus ekonominės raidos faktoriaus, vaidmens pripažinimo, platesnio dizaino panaudojimo gamyboje, komunikacijoje, viešosiose erdvėse. „Dizaino forumas“ yra įsteigęs Lietuvos dizaino prizą „Geras dizainas“ – tai nacionalinis konkursas, skirtas geriausiam dizainui šalyje atrasti ir paminėti. Forumas taip pat rengia dizainovacija.lt – jauniesiems dizaineriams skirtas projektas, kviečiantis eksponuoti dizaino objektus kavinių, parduotuvių bei salonų vitrinose. Jis vykdomas festivalio „Dizaino savaitė“ metu bei apima net šešis Lietuvos miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Telšius ir Anykščius. Forumas taipogi organizuoja lietuviško dizaino parodų ciklą „Design Lithuania“, parodos jau yra įvykusios Paryžiuje, Kijeve, Stokholme, Budapešte, Londone, Minske, Rygoje ir kituose miestuose.

Forumo nariai yra įmonės, kurios kuria savo gaminių dizainą ir gamina  Lietuvoje bei pateikia juos užsienio rinkoms. Tokiu būdu yra skatinamas Lietuvoje sukurtų produktų pristatymas pasauliui.

„Dizaino įmonių konkurencingumo skatinimas užsienio rinkose“ projektas, kuriam prašoma paramos, yra labai aktualus forumo nariams – MVĮ, kuriuose dirba jauni dizaineriai, kuriantys ir steigiantys darbo vietas Lietuvoje bei dedantys visas pastangas į savo produktų pristatymą užsienyje, kur rinkos yra didesnės ir su didesne perkamąja galia.

Šio sektoriaus įmonėms ypač yra svarbu dalyvauti tarptautinėse parodose, nes jose lankosi baldų ir interjero dizaino salonų savininkai, interjero dizaineriai, architektai, viešbučių pirkimų vadovai, kuriems yra aktualūs mūsų narių siūlomi produktai. Parodose, kuriose ketiname dalyvauti, yra užmezgami labai naudingi kontaktai, kurių dalis virsta bendradarbiavimo sutartims. Tai taip pat proga pristatyti save ir savo produktus plačiai visuomenei, nes mūsų pasirinktos parodos yra tarptautinės, į jas suvažiuoja įvairių šalių atstovai. Dalyvavimas parodose ir žiniasklaidos dėmesys garsina Lietuvą kaip ne tik perparduodančią gatavus produktus, bet ir kaip šalį, kurioje kuriami inovatyvūs, šiuolaikinio dizaino gaminiai.

Dizaino forumas taip pat sėkmingai baiginėja projektą Dizaino įmonių konkurencingumo skatinimas esamose ir naujose rinkose, kurio metu jau sudalyvauta šešiose tarptautinėse parodose ir rengiamasi dalyvauti dar vienoje

Asociacija „Dizaino forumas“ įgyvendina iš dalies Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamą projektą: „Dizaino įmonių konkurencingumo skatinimas užsienio rinkose“ pagal 2014–2020 metų Europos sąjungos fondų investicijų veiksmų PROGRAMOS 3 PRIORITETO „Smulkiojo ir Vidutinio verslo Konkurencingumo skatinimas“ PRIEMONĖS NR. 03.2.1-LVPA-K-801 „NAUJOS GALIMYBĖS LT“ priemonę, kurios tikslas paskatinti įmones diegti informacines technologijas verslo sandoriams valdyti elektroniniu būdu, siekiant padidinti pajamų augimą.

Projekto tikslas – paskatinti MVĮ kuo daugiau dėmesio skirti naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų rinkų plėtrai.

Projektui įgyvendinti iš Europos regioninės plėtros fondo skirta 248.891,70 Eur investicijų.

Projekto įgyvendinimo trukmė 12 mėnesių.

 

Back To Top