skip to Main Content

2023 m. sausio 20 d. Quadrum verslo centre įvyko visuotinis asociacijos „Dizaino forumas“ narių susirinkimas. Susirinkimą organizavo ir vedė asociacijos pirmininkas Vytautas Gurevičius. Buvo pristatyta 2022 m. finansinė ir veiklos ataskaitos, inicijuoti naujos valdybos rinkimai naujai 2023-2024 metų kadencijai. Vadovas pristatė 2023 m. planus ir naujuosius asociacijos narius.

2022 m. „Dizaino forumui“ buvo itin aktyvūs. Aociacijos nariai, palaikant ir iš dalies finansuojant Lietuvos inovacijų agentūrai, turėjo galimybę sudalyvauti 7 tarptautinėse parodose. „RESTA / Baldai ir dizaino sprendimai 2022“ parodoje, vykusioje Vilniuje balandžio 20 – 23 d. „Dizaino forumo“ jungtiniame stende ekspozicijas pristatė 14 kūrėjų ir įmonių. Stendą kuravo VŠĮ „Aplink tave” Gegužės 6 – 8 d. į „Blickfang“ parodą, Bazelyje (Šveicarijoje) vyko 5 įmonės iš Lietuvos. Tai viena iš didžiausią įspūdį palikusių parodų. „March design studio“ direktorė ir išvykos į parodą kuratorė Eglė Trimonė pasakodama apie mugę pabrėžė lankytojų jaunatviškumą – norą pirkti ryškius ir šiuolaikiškus daiktus. Kitoje Paryžiuje (Prancūzijoje) vykusioje rugsėjo 8 – 12 d. „Maison & Objet“ parodoje, 8 įmonės jungtiniame  „Dizaino forumo“ stende surengė savo naujauių gaminių  ekspozicijas. Parodą kuravo UAB „Pupt”. Remiantis dalyvavusiųjų 12 įmonių atstovų atsiliepimais rugsėjo 8 – 12 d., Vilniuje vykusi paroda „Archzona“ pilnai pasiteisino. Visi dalyviai turėjo galimybę atrasti naujų klientų bei verslo pažinčių. Spalio 19 – 22 d. parodoje Varšuvoje (Lenkijoje) „Warsaw Home Furniture“ iš 12 dalyvavusiųjų visi sulaukė parodos dalyvių atsako apie įkvepiančius lietuviško dizaino gaminius. Parodą kuravo UAB „Emko“. Vėliau spalio 25 – 29 d. Kelne (Vokietijoje) vykusioje „Orgatec“ parodoje sudalyvavo dar 12 įmonių iš Lietuvos, deja remiantis, ekspoziciją kuravusios UAB „Pupt” atstovų nuomone, šioje parodoje buvo mažiau lankytojų, nei tikėtasi, taigi ir ši paroda lūkečius pateisino tik iš dalies. Į Rygoje (Latvijoje) lapkričio 4 – 6 d. įvykusią parodą „Design Isle“ vyko 8 įmonės iš Lietuvos. Ekspozicija po kelių metų pertraukos sulaukė daug mūsų kaimynų dėmesio. Parodą kuravo VŠĮ “Aplink tave”

Metų bėgyje asociacijos „Dizaino forumas” komanda suorganizavo ir kuravo du stambius, tradicinius renginius Gegužės 23 – 29 dienomis 17 kartą, 6 miestuose organizavo festivalį „Dizaino savaitė“, kurioje buvo surengta virš 60 parodų, ekspozicijų, renginių ir „performancų”. Dizaino savaitę iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. O rudenį spalio 13 – 25 d. Kaune dešimtą kartą surengė konkursą „Geras dizainas“. 2022 m. konkurse iš daugiau nei 150 paraiškų buvo atrinktos 36 geriausios, kurias vertinusi užsienio komisija atrinko 12 geriausių kūrinių atskirose kategorijose. Konkurso partneriai: Kaunas Europos kultūros sostinė, Valstybinis patentų biuras ir Lietuvos kultūros taryba.

Susirinkime buvo pristatytos 5 numatomos 2023 m. veiklos: jungtiniai „Dizaino forumo“ stendai „Ambiente“ parodoje Frankfurte (Vokietijoje), „Baldai ir dizaino sprendimai“ parodoje Vilniuje ir „IMM“ parodoje Kelne (Vokietijoje). Šiemet „Dizaino savaitė” vyks birželio 5-11 dienomis 6-iuose Lietuvos miestuose. Festivalio tema: „iššūkiai”, o spalva – viva magenta.

Daugumos sutarimu, naujai kadencijai į Asociacijos Dizaino forumas valdybos narius buvo išrinkti: Vytautas Gurevičius (VŠĮ „Aplink tave”), Dalius Razauskas (UAB „Kitaip”) ir Erika Markovska – Mikulskienė (UAB „EMKO”). Taipogi, susirinkime buvo pristatyti 9 nauji asociacijos nariai. Po susirinkimo nariai turėjo galimybę neoficialiai susipažinti, pasišnekučiuoti ir paskanauti vaišėmis.

Back To Top