skip to Main Content

DESIGN LITHUANIA London logo

Rugsėjo 17 d. net aštuoni atrinkti Lietuvos dizaineriai savo kūrybingumo raumenis demonstravo Londone. Tai buvo pirmas kartas, kai jungtinė lietuvių dizainerių grupė pristatė savo produktus ir konceptus kultiniame dizaino renginyje „100% Design“ nacionalinių stendų salėje, per patį Londono dizaino festivalio įkarštį. Londonas yra vienas svarbiausių taškų industrinio dizaino žemėlapyje, o „100% Design“ – didžiausias šiuolaikinio dizaino renginys Didžiojoje Britanijoje, į kurį kasmet susirenka dešimtys tūkstančių dizaino kūrėjų ir gerbėjų iš viso pasaulio. Dviguba sėkmė, nes šiemet „100% Design“ žymėjo savo 20-metį, todėl organizatoriai pritraukė dar daugiau dizaino kūrėjų, gamintojų ir pirkėjų.

Dizaino reikšmės augimas kūrybos, verslo, technologijų ir inovacijų sektoriuose pastebimas jau keletą metų iš eilės, todėl Lietuvos dizaineriams ir dizaino gamintojams buvo puiki galimybė pasirodyti tarptautiniame kontekste, užmegzti naujus verslo kontaktus, pristatyti Lietuvą ir gal net išgarsėti. „100% Design“ savo laiku padėjo išgarsėti tokiems dabar pasaulinio garso dizaineriams kaip Tomas Dixonas, Simonas Pengelly‘us, duetai „Barber Osgerby“ ir „The Azumis“, kurių karjeros trajektorija visiškai pasikeitė būtent po pasirodymų Londono dizaino festivalyje.

Lietuvai skirtame paviljone „DESIGN LITHUANIA 2014 / LONDON“ buvo galima pamatyti dizaino objektus, pasižyminčius ne tik novatoriškais dizaino sprendimais, bet ir apdovanotus prestižiniais tarptautiniais dizaino apdovanojimais bei nacionaliniu dizaino prizu „Geras dizainas“. Parodos lankytojai turėjo galimybę patys patikrinti koks yra tas šiuolaikinis lietuviškas dizainas, daugeliu atvejų inspiruotas gamtos, taip pat susipažinti su aukštos kokybės medienos dizainu ir naujausiomis technologijomis.

Ekspozicijoje pasirodė dizaino „oskarais“ vadinami – „Red Dot“ ir „iF“ tarptautinius apdovanojimus pelnę objektai – beveik pats save susitvarkantis Inesos Malafej stalas „My Small Writing Desk“ (2013, gamintojas „EMKO“) ir Aušrinės Augustinaitės stalo konceptas „Working Desk“ (2013, Vilniaus dailės akdemija). Jiems kompaniją palaikė Arūno Sukarevičiaus „Mano skaitymo kėdė“ su kišenėmis (2012, gamintojas „EMKO“), pagaminta iš medinio karkaso ir tekstilinio „rūbo“, galinčio kisti priklausomai nuo savininko charakterio – nuo kuklaus švarko iki panko striukės.

Europoje išgarsėjusi lietuviška dizaino kompanija „Sedes Regia“ pristatė savo naujausią gaminį, dizainerio Dariaus Juškevičiaus sukurtą minkštasuolį „Pooch“ (2014), visuomet pasiruošusį tarnauti savo šeimininkui įvairiomis pozomis: būti suoliuku, staliuku ar kėdute, kuri leis pailsinti kojas po ilgos dienos, mielai palaikys lietpaltį, chalatą ar užkandžius. Į parodą atvyko net 4 rankų darbo dizaino objektai iš Šiaulių, sukurti produktyvaus dizainerio Edmundo Kasčiukaičio (2013-2014, gamintojas „Inscoco“). Tai modernaus dizaino foteliai „Loxodonta Africana“ ir „Tettigonia Viridissima“, medinė kabykla „Mantodea“ ir visai neįprastas, filmų ir muziejų įkvėptas šviestuvas – „Lucerna“.

Šviestuvų arsenalą taip pat papildė Vilniaus dailės akademijos desantas: daugelį įtakingų užsienio dizaino portalų jau spėjęs apkeliauti Barboros Adamonytės kinetinis šviestuvas „SUNset/SUNrise“ bei italų dizaino gamintojo „Status S.r.l“ jau gaminamas lietuvės Živilės Lukšytės sukurtas ultra minimalistinio dizaino stalinis šviestuvas „Light Stick“ (2011), o parodą vainikavo inovatyvi bioninės formos modulinė kabykla „Vijoklis“ (2013), sukurta dizainerės Audronės Drungilaitės.

„DESIGN LITHUANIA 2014 / LONDON“ organizatorius – „Lietuvos dizaino forumas“, finansuoja – Lietuvos kultūros taryba prie Kultūros ministerijos. Organizatoriai dėkoja Kultūros ataše Didžiojoje Britanijoje Ritai Valiukonytei.

 

Back To Top