skip to Main Content

Neseniai paviešėjęs Budapešte, lietuviškas dizainas 2015-11-5 d. buvo pristatytas Stokholme. Nacionalinio dizaino prizo „Geras dizainas“ pagrindu atrinkti dizaino objektai visą lapkričio mėnesį buvo eksponuojami švedų tinklaraštininko ir tendencijų eksperto Stefan Nilsson pačiame Stokholmo centre įsikūrusioje galerijoje „Designgalleriet“.

ietuvos dizaino forumas tęsia parodų ciklą „Design Lithuania 2015“ ir lapkričio 5 dieną 19 lietuvių dizainerių darbus pristatė Stokholmo auditorijai. Parodos atidarymo metu Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas, pabrėžė, kad gerai žinomi ir jau pripažinti Lietuvos dizaineriai bei jų darbai – tai puiki galimybė didinti savo šalies žinomumą. Savitas lietuvių dizainas pirmą kartą taip plačiai pristatytas Švedijai, šaliai, kuri garsėja savo dizaino tradicijomis. Audronė Drungilaitė, vykdančioji Lietuvos dizaino forumo direktorė, atkreipė dėmesį į tai, kad ši paroda – tai išskirtinė proga prisistatyti ir pasidalinti geriausiais lietuviško dizaino pavyzdžiais.

Nuo 2008 metų veikianti galerija „Designgalleriet“ (Kammakargatan 52, 111 60 Stockholm) nuolat pristato jaunų nepriklausomų dizainerių ir įmonių, kurios naudoja dizainą kaip vieną iš pridėtinės vertės kūrimo priemonių, darbus. Galerijos lankytojai ekspozicijoje galės išvysti unikalios juvelyrikos, pakuotės, tekstilės, baldų ir kitų lietuvių dizainerių sukurtų darbų.

Parodos atidaryme sulaukėme daugybės dizaino ekspertų, diplomatų, žiniasklaidos atstovų bei  lietuvių gyvenančių Stokholme. Renginio metu skambėjo Rapolo Gražio unikalaus dizaino gitaros „Lava“ garsai, o svečiai galėjo pasivaišinti už puikias etiketes nacionalinį dizaino prizą pelniusių lietuvišku Raudonų plytų alumi bei išskirtinio skonio „Džiugo” sūriu.

Norime padėkoti Lietuvos Respublikos ambasadai Stokholme už visokeriopą pagalbą!

Back To Top