skip to Main Content

Rugsėjo 9-13 dienomis lietuviškam dizainui dedikuotas parodų ciklas „Design Lithuania” antrus metus iš eilės lankėsi Paryžiuje. Moderniame „Les Docks – Cité de la Mode et du Design“ parodų centre Paryžiaus dizaino savaitės lankytojų laukė net 15 jaunųjų Lietuvos dizainerių darbų.

PDW-2017-Visuels-TwitterHD

Per pastaruosius metus parodų ciklas „Design Lithuania“ jau lankėsi tokiuose miestuose kaip Berlynas, Jeruzalė, Budapeštas, Londonas, kaskart atkreipdamas dėmesį į naujausius lietuvių dizainerių darbus bei pabrėždamas šalies tradicijas. Šių metų ekspozicijoje Paryžiuje Lietuvos stendas pasakojo apie ypatingą sąryšį su gamta – iš jos kylantį įkvėpimą, formas, natūralias medžiagas, kvapus ar skonius. Iš medžių žievių pagaminti indai, natūralaus bičių vaško žvakės, duonos raugu marginta keramika, mitinių pasakų būtybių raštai ar gintarinis kaleidoskopas – tai tik dalis eksponatų, su kuriais galėjo susipažinti parodos lankytojai.

Lietuvos pristatymą Paryžiuje papildė ir tradiciniai užkandžiai – šakočio gabalėliai, įvairūs sūriai bei „Rinkuškių“ alus.

Projektą organizuoja asociacija „Dizaino forumas”, kartu su Kultūros atašė Paryžiuje. Lietuvos pristatymą Paryžiuje remia Lietuvos kultūros taryba.

Šiais metais Paryžiaus dizaino savaitėje buvo pristatyti šie lietuvių dizainerių darbai:

Lininių servetėlių rinkinys TRADICINIAI PIETŪS 
Dizainerė: Severija Inčirauskaitė – Kriaunevičienė

1. TRADICINIAI PIETUS_TRADIIONAL LUNCH-min
Lininių servetėlių komplektas „Tradiciniai pietūs“ – tai šmaikštus stalui dekoruoti skirtas tekstilės rinkinys. Dabartiniuose lietuviškuose restoranuose pateikiamų tradicinių kulinarinių „šedevrų“ vaizdai, perkelti ant servetėlių, gali būti ir linksmi suvenyriniai objektai, ir funkcionalūs stalo dekoravimo elementai.

Medžių žievių indai GIRIA
Dizainerė: Evelina Kudabaitė

2. GIRIA-min
GIRIA – tai namų dekoro objektų kolekcija, balansuojanti tarp jutiminės patirties, nesudėtingos formos ir spalvos. Pagaminta iš medžių žievių ir lapų pigmentų, sujungianti kulinarijos ir keramikos sritis.

Indų kolekcija BANGOS
Dizainerė: Vita Vaitiekūnaitė

3. BANGOS_WAVES-min
Indų kolekcija „Bangos“ pagaminta naudojant visiškai natūralią lietuvišką keramikos techniką. Kiekvienas objektas unikalus, linijų ir bangelių piešiniai formuojami merkiant indą į duonos raugą, kuris kartu gaminį ir sutvirtina. Sukurtų objektų vizualinis efektas sunkiai nuspėjamas, nes priklauso nuo molio ir mišinio sudėties, mirkymo būdo ir noro eksperimentuoti. Šie keramikos indai – tai ne tik materialūs daiktai, bet ir amatų vertybių pritaikymas šiuolaikiniame kontekste.

Surenkamas inkilas BIRD BnB
Dizaineriai: March design studio

4. BIRD BNB-min
„Bird BnB“ yra ypač lengvai surenkamas inkilas nedideliems miesto paukščiams – tereikia patraukti virvę ir vuolia! Natūralaus ąžuolo stogo ir plastiko sienų derinys puikiai prisitaiko prie šiuolaikinių didmiesčių nuotaikos ir yra ilgaamžis bei saugus paukščiams. Viduje paukštis ras virvę, ant kurios patogu tupėti ir išlipti į išorę, o prailginta stogo atbraila apsaugo inkilo angą nuo plėšrūnų. Kokybiškai impregnuotas ąžuolinis stogas pritaikytas įvairioms klimato juostoms.

Laikrodis TIKSI
Dizaineriai: INDI

5. TIKSI-min
Laikrodis „Tiksi“ apjungia svorio iliuziją ir medžiagos lengvumą. Atsisakant detalių išgryninta laikrodžio kaip daikto esmė. Medžiagos: tvari popieriaus masė, metalas.

Skaros sekančios pasakas
Dizainerė: Gabrielė Ugnė Petrauskaitė

6. SKAROS SEKANCIOS PASAKAS_THE SHAWL STORYTELLERS-min
Vaiko ir senelių santykių glaudumas yra idėjinis projekto pagrindas. Projektas „Skaros sekančios pasakas“ sukurtas panaudojant praturtintos realybės technologijas. Tai grafiniais elementais dekoruota skara, papildyta dinamiškais praturtintos realybės elementais. Skara tapo pasakų sekimo priemone. Planšetinio įrenginio ekrane, įtraukiant garsą, iliustracijos atgyja, praplėsdamos matymo ribas.

Žvakidės AYE AYE! 
Dizaineriai: studija etc.etc. / EMKO

7. AYE AYE!-min
„Aye Aye!“ flotilė yra tvirtos, užapvalintos formos, atsparios audroms žvakidės, pagamintos iš ketaus. Jų autoriai įkvėpimo sėmėsi iš nuotykių ir atradimų meto, kai pramoninės revoliucijos augimas ir entuziazmas leido keliautojams ir laimės ieškotojams pažinti pasaulį. Kiekvienas kaminas sukurtas taip, kad jame tilptų nedidelė arbatinė žvakė, primenanti jaukius uosto žiburius, arba aukšta cilindro formos žvakė panaši į vandens garų kaminą.

Kėdė NAIVE 
Dizaineriai: studija etc.etc. / EMKO

8. NAIVE-min
Ši žaisminga kėdė yra minimalizmo pavyzdys: iš uosio pagaminta sėdynė ir lengvai į ją įsukamos šešios vienodo ilgio kojytės. Užtruksite tik minutę, kol ją surinksite, ir kitą, jei norėsite išrinkti – supakuota į nedidelę dėžutę, Naïve gali keliauti kartu su šeimininku, neužimdama daug vietos.

Gintarinis kaleidoskopas
Dizaineris: Žilvinas Stankevičius

9. KALEIDOSKOPAS-min
Ekologiškas kaleidoskopas įmontuotas natūralioje lazdyno šakoje ir užpildytas gintaro gabalėliais. Gaminamas rankiniu būdu, nenuimant medžio žievės ir nenaudojant jokių dažymo ar impregnavimo medžiagų, o dėl plastikinių veidrodėlių panaudojimo gaminys yra lengvas ir saugus naudotis. Kiekvienas gintarinis kaleidoskopas yra gaminamas paties autoriaus rankomis. Kaleidoskopas supakuotas rudo kartono šešiakampėje dėžutėje su trumpa legenda apie Jūratės gintarinius rūmus.

Paltai ASYMMETRY
Dizainerė: Alma Galinskaitė

10. ASYMMETRY-min
„Asymmetry” – tai prekės ženklas, akcentuojantis asimetrijos grožį. Pagrindinė dizainerės idėja – sukurti drabužį, margintą netaisyklingais raštais, taip sukuriant asimetrijos įspūdį. Siekiant efektą dar labiau sustiprinti, dizainerė renkasi kontrastą – abstrakčios linijos ir spalvų potepiai derinami su preciziškais gamtos elementais.

Veidrodis BALA
Dizainerė: Barbora Adamonytė – Keidūnė / NAMUOS

11. BALA_PUDDLE-min
Dizainas sukurtas stilizuojant balos formą. Veidrodžio rėmas pagamintas iš ąžuolo. Veidrodis turi mažą lentynėlę pasidėti smulkiems daiktams. Dydis: diametras – 50 cm., gylis – 4 cm.

Kabykla ELNIAS
Dizanerė: Barbora Adamonytė – Keidūnė / NAMUOS

12. ELNIUKAI_DEER-min
Šią kabyklą galima derinti su kitomis tos pačios serijos kabyklomis, kurios yra skirtingų dydžių (diametras 4 cm. ir 7 cm.), skirtingų spalvų (natūrali ąžuolo ir juoda) ir skirtingų metalų (nerūdijantis plienas, varis ir žalvaris). Ąžuolo mediena, nerūdijantis plienas, juodi dažai. Dydis: diametras – 7 cm., gylis – 4 cm.

Bičių vaško žvakės 
Dizaineriai: NAMUOS

13. ZVAKES_CANDLES-min
Bičių vaško žvakės neturi toksinių medžiagų, degdamos išvalo orą. Kvepia medumi. Sudėtis: 100 % bičių vaškas, juodi eko-dažai.

Natūrali žolelių arbata T-SPOON
Dizaineriai: March design studio

14. T-SPOON-min
Merk į karštą vandenį. Luktelk. Natūrali žolelių arbata jau garuoja! Trigubai puikus išradimas: medinis šaukštas + kvapnios žolės + lašelis saldumo. Viskas mylinčių rankų darbo. Pamerk „T-Spoon“ į karšto vandens stiklinę, palauk kol arbata prisipildys aromato ir iškart teleportuokis į šiltą vasarą! Mmmmm…

Lininis kilimas JŪROS GELMĖS
Dizaineriai: Ecolinum

15. JUROS GELME_THE DEPTH OF THE SEA-min
„Ecolinum“ kilimų gamybos procesas grįstas ilgamete linų tradicija. Kiekvienas produktas kruopščiai gaminamas rankomis, todėl nuolat išgaunamas unikalus rezultatas, sudaromos sąlygos kurti skirtingus raštus, derinant pačias įvairiausias spalvas, laisvai renkantis pluošto ilgį bei tankį. Kilimai gaminami iš ekologiškų medžiagų, pasižymi antialerginėmis savybėmis. Lininius kilimus ypač lengva valyti. Vasaros metu kilimas atlieka vėsinančią funkciją, o šaltuoju sezonu neleidžia šilumai išsisklaidyti.

INFORMACIJA SPAUDAI (aukštos kokybės nuotraukos, aprašymai)

Back To Top