skip to Main Content

Lietuvos dizaino prizas GERAS DIZAINAS yra nacionalinis konkursas, skirtas geriausiam dizainui šalyje atrasti ir paminėti. Konkursą kasmet nuo 2012 m. organizuoja asociacija Dizaino forumas. Iniciatyva kilo iš bendruomenės, kai trys asociacijos steigėjai – dizaineris Nauris Kalinauskas, dizaino publicistas Marius Dirgėla ir žurnalo CENTRAS leidėjas Vytautas Gurevičius, – remdamiesi užsienio šalių patirtimi, sumanė inicijuoti lietuviško dizaino konkursą.

Kasmet konkursui teikti paraiškas kviečiami Lietuvoje dirbantys dizaineriai (bet kurios šalies piliečiai) ir veikiančios įmonės. Vertinti priimami per dvejus metus iki konkurso užbaigti (sukurti arba išleisti į rinką) darbai. Dalyvavimas konkurse yra nemokamas. Siekiant nešališkumo, pateiktus darbus vertina užsienio dizaino srities profesionalų komisija.

Konkursui darbus teikti galima dešimtyje skirtingas dizaino sritis apimančių kategorijų: baldai ir švietuvai, interjeras, interjero elementai, koncepcija, kostiumo dizainas, leidinys, mados aksesuarai, produkto ir industrinis dizainas, socialinis ir paslaugų dizainas, vizualinis identitetas. Kiekvienoje kategorijoje komisija renka tris geriausius darbus, kurių vienas apdovanojamas konkurso prizu, o du – diplomais.

Tradiciškai, apdovanojimų ceremonija vyksta festivalio DIZAINO SAVAITĖ metu. Po ceremonijos atidaroma ir nugalėtojų darbų ekspozicija. Pirmiausia darbai pristatomi Vilniaus mieste, o vėliau ekspozicija lanko ir kitus Lietuvos miestus.

Taip pat, apdovanojimus pelnę darbai yra pristatomi specialiame konkurso nugalėtojų kataloge, o dizaineriai vėliau turi galimybę dalyvauti ir kituose Dizaino forumo organizuojamuose projektuose tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.

Daugiau informacijos apie konkursą:  www.dizainoprizas.lt // Facebook // [email protected]

Back To Top