skip to Main Content

Sausio 13 – 19 dienomis Kelno mieste, Vokietijoje vyksta viena svarbiausių Europoje dizaino parodų – IMM COLOGNE. Pagrindinis dėmesys parodoje skiriamas šiuolaikiniam baldų ir interjero dizainui, tačiau taip pat čia pristatomos ir novatoriškos medžiagos, audiniai bei naujausios architektūros apšvietimo technologijos. Nuo 1949 m. organizuojamoje parodoje kasmet galima susipažinti tiek su garsiausių, tiek ir augančių dizaino prekės ženklų naujausiais produktais. Kiekvienų metų pradžioje, parodoje pristatomos naujos baldų ir interjero tendencijos, rinkos inovacijos. Bendradarbiaujant su Kelno miestu, visą savaitę gausu dizaino renginių, miestas trumpam tampa tarptautiniu dizaino pasaulio epicentru.

50886408_10156712317890056_5574720915729547264_n

Šiais metais taip pat gausu dalyvių iš Lietuvos. kurie atskeidžia šalies gamybinį ir kūrybinį potencialą. Stende pristatomos septynios įmonės: EMKO, IDDO, KITAIP, NAMUOS, VIRŪNA, LINENME ir PUŠKU PUŠKU.

Lietuvos dizaino įmonių stendo pristatymą parodoje IMM COLOGNE 2020 koordinuoja Lietuvos dizaino forumas. Projektas iš dalies įgyvendinamas pagal Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamą projektą: „Dizaino įmonių konkurencingumo skatinimas esamose ir naujose rinkose“ pagal 3 prioriteto „Smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 03.2.1-LVPA-K-801 „Naujos galimybės LT“, kurios tikslas paskatinti MVĮ kuo daugiau dėmesio skirti naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų rinkų plėtrai.

Parodos dalyviai:

EMKO

EMKO yra lietuviška įmonė, kurianti modernaus dizaino baldus bei kitus namų interjero elementus. EMKO šaknys kyla iš senovės baltų meistriškumo tradicijų, susikūrusių trijų skirtingų kultūrų sandūroje: šiaurietiškos Skandinavijos, vakarietiškos Europos ir rytinės Rusijos. EMKO produktai yra kuriami ir gaminami aktyviai, šiuolaikiškai, atsakingai rinkai. Klientų grupė varijuoja nuo dinamiškų profesionalų, įsileidžiančių gaivias idėjas į savo gyvenimus bei priimančių neįprastus sprendimus, iki kūrybingų menininkų, siekiančių, kad juos supanti aplinka atspindėtų aistrą, sudėtą į jų pačių darbus. Įmonė koncentruojasi į negausią nišą įvairius apdovanojimus pelniusių produktų, suteikdami galimybę įgyvendinti neeilinius sprendimus. Jų paprastas grožis kuria optimizmą ir jaukumą Jūsų pasirinktoje erdvėje. Išmanus dizainas įnešą besąlygišką patogumą į kasdienes užduotis. Meistriškumas bei medžiagų kokybė užtikrina ilgalaikį ryšį, nenutrūkstamą pasitenkinimą, kuriuo mėgausitės metų metus.

7+Naive+Low+mood+(8)

IDDO

Modernių baldų ir interjero aksesuarų prekinis ženklas, išpažįstantis šiaurietiško minimalizmo kryptį, pamėgtas ir vertinamas šiuolaikiškų miesto gyventojų, kurie vertina natūralumą, kokybę ir simplistinį dizainą. Tikime į gyvenimo būdo ritualus, kurie paprastą kasdienybę daro stebuklinga, ar tai būtų laikas su šeima prie pietų stalo, ar jaukus vakaras prie židinio su knyga. IDDO siekis – paversti Jūsų gyvenamą aplinką harmoninga ir modernia vieta gyventi bei kurti. Siekiame, kad baldų konstrukcijos būtų kiek įmanoma paprastesnės ir aiškesnės – tikime, jog mažiau yra daugiau. Simplistinė estetika, išgrynintos formos, natūralios ir kiek įmanoma mažiau apdirbtos medžiagos bei neperkrautas, o veikiau atvirkščiai – kitoms intejero detalėms atsiskleisti leidžiantis, baldų dizainas yra tai, kas daro prekinį ženklą patrauklų ir pritaikomą įvairiuose kontekstuose.

 

MG_0404-1-1

 

LINENME

,,LinenMe“ prekės ženklu žymimi lietuviško lino produktai – staltiesės, servetėlės, patalynė, vonios ir virtuvės aksesuarai – pagaminti Plungėje įsikūrusioje bendrovėje „Linomeda“.

lm_cover_banner_2

 

KITAIP

KiTAIP yra baldų dizaino ir gamybos kompanija, kurios kolektyvą sudaro sumanūs ir patyrę dizaineriai bei baldininkai, turintys daugiau nei 20 metų patirtį. Pagrindinė KiTAIP veiklos sritis – individualūs interjero ir baldų projektai. Įmonė mielai bendradarbiauja ir konsultuoja dizainerius, architektus, kitas baldų gamybos kompanijas, paiso konteksto ir nebijo iššūkių. KiTAIP projektuoja ir konstruoja, gamina ir montuoja vienetinius baldus namams ir butams, biurams ir medicinos kabinetams, auditorijoms ir laboratorijoms. Taip pat siūlo ir standartinių baldų serijų, skirtų svetainei ir vonios kambariui.


VIRŪNA

Įmonė „VIRŪNA“ buvo įkurta 1994 metais, matant, kaip žmonėms būna sunku pritaikyti didžiųjų gamintojų standartinius baldus nestandartinėse situacijose. Per dvidešimt penkerius baldų gamybos metus pavyko iškristalizuoti įmonės stilių, kurį galima apibrėžti kaip: atidumas kliento poreikiams, profesionalus dizainas ir aukščiausia kokybė. Visą tai galima įgyvendinti tiktai subūrus puikų, aukštos kvalifikacijos, veiklų jaunų bendraminčių kolektyvą bei išplėtus gamybą. Dirbti pradėję savadarbiais įrengimais mažoje stalių dirbtuvėje, šiuo metu 69 darbuotojai 5000 m² patalpose naudodami naujausias technologijas ir įrengimus bei amatininkams būdingą rankų darbą, įgyvendina reikliausių užsakovų ir jų architektų bei dizainerių projektus.

 

1

 

NAMUOS

NAMUOS gamina interjero aksesuarus, sukurtus profesionalių lietuvių produkto dizainerių ir išskirtinai tik šiam prekės ženklui. NAMUOS dizaino estetika pasižymi modernumu, paprastomis linijomis, idėjos kokybe ir funkcionalumu. Visi produktai gaminami Lietuvoje, naudojamos tik nuo seno lietuvių pamėgtos ir natūralios medžiagos – medis, vaškas, linas, oda, žalvaris, keramika ir kt.

2

 

PUŠKU PUŠKU

PUŠKU PUŠKU – jaunas ir kūrybingas verslas, vystantis savo prekės ženklą Lietuvoje ir užsienyje nuo 2008 metų. PUŠKU PUŠKU komanda vadovaujasi filosofija, jog norint būti laimingu nereikia didelių pokyčių ar investicijų, nes kiekvieno gyvenime yra dalykų, dėl kurių galima džiaugtis.

Tos malonios akimirkos, patogiai prisėdus ant sėdmaišio pasvajoti arba su artimaisiais pasidalinti dienos įspūdžiais ir istorijomis, natūraliai tampa džiaugsmo procesu, kuriame mes visi galime dalyvauti. Įkvėpti šios sampratos, PUŠKU PUŠKU suteikia galimybę rinktis iš daugiau nei 1500 skirtingų sėdmaišių, kurie yra sukurti šiuolaikiškiems žmonėms, ieškantiems naujų dizaino idėjų ir unikalumo kiekvienoje detalėje.  Iš plataus spalvų, audinių bei modelių pasirinkimo sau tinkantį minkštą baldą randa net patys išrankiausi stiliaus žinovai.

Šiandien PUŠKU PUŠKU yra didžiausias sėdmaišių gamintojas Lietuvoje ir tampa vis labiau žinomi visame pasaulyje. Kokybiškais rankų darbo gaminiais ypatingai domisi Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Suomijoje bei Švedijoje, todėl įmonė eksportuoja virš 50 % produkcijos.

pusku-pusku-sedmaisiai-vaikams-berniukams-mergaitems-dovana-brezentinis-pufas_gr1889

 

Back To Top