skip to Main Content

Birželio 1-4 dienomis Berlyne vyko jau antrasis „STATE OF DESIGN | Berlin“ festivalis, kuris taip pat yra ir Berlyno dizaino savaitės dalis. Festivalio metu vyko įvairios kūrybinės dirbtuvės, filmų peržiūros, Berlyno dizaino naktis, festivalio dalyviai bei kviestiniai svečiai skaitė su dizaino tema susijusius pranešimus. Lietuvos dizaino forumo vykdančioji direktorė Audronė Drungilaitė taip pat pristatė pranešimą apie Lietuvos dizaino praeitį, dabartį ir ateitį.

Festivalio ekspozicijos buvo įsikūrusios daugiau nei 1200 kv.m. siekiančiose buvosios alaus gamyklos Alte Kindl Brauerei erdvėse. Festivalio metu buvo pristatyta ir 10 jaunųjų Lietuvos dizainerių bei jų naujausių darbų:

SIMONA KAUNAITĖ / A CHAIR AND A TABLE

Keramikos dizaino studija, kurianti ir gaminanti iš porceliano ir akmens masės. Indai skirti kasdieniam naudojimui, yra minimalių formų, jie yra žiedžiami ir liejami iš formų. Visos glazūros tinkamos sąlyčiui su maistu.

ŠIAURĖ

„Šiaurė“ yra vieta, kur susitinka dizaino racionalumas ir rankų darbo meistriškumas. Tai lietuviškas prekės ženklas, kuris orientuojasi į dizaino objektus, gimusius iš amatų. Mes kuriame produktus kviesdami bendradarbiauti dizainerius, menininkus ir amatininkus. Kolekcija yra pristatoma straipsniais, atskleidžiančiais kiekvieno daikto kūrimo procesą bei kitus reiškinius dizaino, meno, amatų bei paveldo kontekste.

NAMUOS

NAMUOS gamina interjero aksesuarus, sukurtus profesionalių lietuvių produkto dizainerių ir išskirtinai tik šiam prekės ženklui. Bendradarbiaujame su dizaineriais kurie atitinka mūsų dizaino supratimą: modernumas, paprastos linijos, idėjos kokybė ir funkcionalumas. Visus produktus gaminame Lietuvoje. Stengiamės naudoti tik nuo seno lietuvių naudotas ir natūralias medžiagas – medis, vaškas, linas, oda, žalvaris, keramika ir kt.

EMKO

EMKO yra lietuviška įmonė, dirbanti su modernaus dizaino baldais bei kitais namų interjero elementais. Mūsų šaknys kyla iš senovės baltų meistriškumo tradicijų. EMKO produktai yra kuriami ir gaminami aktyviai, šiuolaikiškai, atsakingai rinkai. Koncentruojamės į negausią nišą įvairius apdovanojimus pelniusių produktų, suteikdami galimybę įgyvendinti neeilinius sprendimus.

DD WORKSHOP

DD Workshop – tai estetikos ir minimalizmo, rafinuotumo griežtumo, ekspresijos bei santūrios prabangos sintezė juvelyrikoje. Visi kūriniai yra rankų darbo, pagaminti iš tauriųjų metalų ir brangakmenių, skirtas moderniomis moterims. Moteriškumo samprata šiuolaikinėje nuolat besikeičiančioje visuomenėje yra pagrindinis aspektas mūsų kūrybiniame procese.

RUTRUT

RUTRUT – unikalūs rankų darbo meno kūriniai dekoruoti auksu. Kūriniuose alsuoja formų paprastumas ir saikas, vyrauja pastelinės spalvos, linijos ir formos dermė. Kūriniai nėra masinės produkcijos prekės – tai unikalūs, vienetiniai darbai turintys išliekamąją vertę ir aukštą kokybę. Naujausia RUTRUT kolekcija – Calm edge, kurioje išlaikytas, ramus kūrėjos žvilgsnis susilieja su baltojo molio trapumu, pavirsdamas į ramias, nuožulnias dekoratyvinės keramikos plokštumas ir viršūnes. Calm edge kolekcija – tai seniausio amato grožio pajauta ir ekspresyvi saiko estetika.

MARCH

MARCH – 2012 m. Martyno Kazimierėno ir Eglės Opeikienės įkurta dizaino studija, kurianti įvairius daiktus bei aksesuarus. Realizuoja tiek savas idėjas, tiek ir bendradarbiauja su kitais talentingais kūrėjais. MARCH nuolat ieško gerų idėjų, derina neįprastas ir netikėtas medžiagas bei siekia įkvėpti savo klientus. Pastaruoju metu MARCH produktai varijuoja nuo rankų darbo ledinukų iki surenkamo inkilo.

INDI

Lietuviška šviestuvų ir daiktų namams kūrybinė studija. Lietuviško dizaino individualumas, baltiška dvasia ir šiaurietiško nuosaikumo kodas mus įkvepia kurti savitą estetiką, kupiną šviesos, natūralumo ir šmaikščių idėjų. INDI idėjos įkūnija namų jaukumą, daikto ir šviesos skleidžiamą atmosferą, individualumą. Esame šiauriečiai, todėl mums artimas formų nuosaikumas, medžiagų natūralumas, išgrynintos idėjos. Daugumą elementų kuriame savo rankomis. Tai nejučia mus riša su senomis rankų darbo tradicijomis, kurios įgauna šiuolaikiškus originalius pavidalus.

NOEMA PAPER HOUSE

„Noema Paper House“ darbo knygos ir užrašinės – aukščiausios kokybės ir išskirtinio popieriaus gaminiai su paslėptomis idėjomis viduje ir išorėje. Kuriant juos buvo ieškoma dizaino ir sielos harmonijos principo. Šiomis darbo knygomis siekiama skatinti būti laimingesnius, džiaugtis gyvenimu kasdien ir planuojant laiką labiau atsigręžti į save ir kitus.

HELLO!MOON

2012 m. įkurtas prekės ženklas HELLO!MOON kuria drabužius bei aksesuarus su fosforo arba atšvaito funkcijomis. Gaminių liniją vienija mėnulio, žvaigždžių bei kosmoso tema. Mūsų idėjos esmė yra kurti šviečiančią aprangą šviečiantiems žmonėms, derinant nakties šviesulių simbolizmą su aprangos detalių lengvumu bei praktiškumu, įskaitant pėsčiųjų saugumą tamsiose gatvėse.

 

Back To Top