skip to Main Content

Jaunosios kartos lietuvių dizainerei Agnei Kučerenkaitei patinka dirbti su neapdorotomis medžiagomis, transformuojant jas į vertingus produktus, metodus bei sistemas, siekiant sąveikos tarp dizaino, visuomenės, pramonės bei aplinkos.

Menininkės darbo procesui būdinga išsamūs teoretiniai ir praktiniai tyrimai, eksperimentinis požiūris bei rankų darbas, pagrįsti istoriniu bei sociokultūriniu kontekstu. Dizainerė laimėjo prestižinį Red Dot „Best Of The Best Product Design 2020“ apdovanojimą už projektą „Ignorance is Bliss“, kuriame pramoninės metalo atliekos buvo paverstos miltelių dažais, kurie naudojami porceliano indų ir keraminių plytelių dažymui. Agnė Kučerenkaitė šį projektą sukūrė praėjusiais metais studijuodama Eindhoveno dizaino akademijoje, o dabar ši kolekcija įtraukta ir į „Dezeen“ nominantų sąrašą.

https://www.agne-k.com
http://www.ekoda.lt/nariai/agne-kucerenkaite/
Instagram: @agne.kucerenkaite

„IGNORANCE IS BLISS”

„Ignorance is Bliss“ yra tęstinis projektas apie industrinių metalo atliekų (iš vandens ar dirvožemio valymo įmonių) vertės re-inkorporavimą naujiems produktams bei metodams kurti. Metalai yra viena labiausiai naudojamų žaliavų, deja, tai neatsinaujinantis išteklis, kurio kasyba neigiamai veikia oro ir vandens kokybę bei gyvybės formas. Įvairių eksperimentų metu pasisekė šį šalutinį produktą pritaikyti kaip dažų pigmentą darbui su porcelianu ir glazūromis. Kolekciją sudaro funkcionali produktų serija – porceliano indai ir interjero plytelės – mažo ir didelio mastelio tokių atliekų panaudojimo pavyzdys. Spalvos 100% gaunamos, išskiriant pigmentus iš užteršto dumblo. Ironiška, tačiau įdomiausi rezultatai pasiekiami iš pačių užterščiausių mėginių. Projekto tikslas – mesti iššūkį dabartinei dažų pramonei ir prisidėti prie aplinkos išsaugojimo.

Back To Top