skip to Main Content

Kasmetinėje parodoje „Baldai ir dizaino sprendimai“, vyksiančioje balandžio 27-29 dienomis parodų centro Litexpo I salėje, Lietuvos dizaino forumas, antrus metus iš eilės rengia įspūdingą jungtinę ekspoziciją

Pasaulinė Karimo Rashido premjera ir naujas lietuviškų baldų dizainas

Karimo Rashido sukurta kavos staliukų kolekcija

Šių metų baldų parodoje „Baldai ir dizaino sprendimai“ įmonė „Vadasiga“ pristatys pasaulinę naujieną – Karimo Rashido sukurtą kavos staliukų kolekciją. Iš Egipto kilęs Karimas Rashidas – vienas žymiausių pramoninio dizaino kūrėjų pasaulyje. Jis jau yra laimėjęs daugiau kaip 300 apdovanojimų ir sukūręs per 4 000 produktų dizaino pavyzdžių. Dizaineris bendradarbiauja su garsiausiomis įmonėmis iš daugiau nei 40 šalių.

Vaclovas Daukintis – bendrovės „Vadasiga“ direktorius – su dizaineriu susipažino 2008 m. Milano baldų parodoje. 2021-ųjų vasaros gale Vaclovas ir Karimas susitiko pasišnekėti apie naujos kavos staliukų kolekcijos dizaino kūrimą. Jau po metų buvo sukurti ryškiomis spalvomis išsiskiriantys žaismingi staliukai. Pagrindiniai šios kolekcijos akcentai – Lietuvos miestų herbai, Karimo Rashido suformuoti šiuolaikinio dizaino kalba.

 

EMKO pristato naują sofų seriją „Alchemikas“

Kita žinoma bendrovė EMKO pristato naują sofų seriją „Alchemikas“, sukurtą Lietuvos dizainerių kūrybinio dueto „etc.etc“ (Arūnas Sukarevičius ir Inesa Malafej). Ši kolekcija pagaminta remiantis žiedinės ekonomikos principu, maksimaliai naudojant vietinės kilmės žaliavas.

 

 

„Sedes regia“ mobilusis baldas „S-Box“. Dizaino autorius – architektas Darius Juškevičius.

Dar vienas naujas pramoninio dizaino produktas – įmonės „Sedes regia“ mobilusis baldas „S-Box“ – jauki, privati erdvė, skirta trumpam poguliui, atsiribojimui nuo šurmulio ar nuolatinio darbo. Tai dėžės-kapsulės formos erdvė, kurioje įrengtos stumdomosios durys, LED lempa ir 220 V lizdas, yra čiužinys, pagalvė, audiniu aptrauktos sienos – kiekviena detalė pritaikyta kokybiškam poilsiui. 

 

 

Išraiškingo interjero akcentai ir biliardas valgomajame

„Dringelis“ parodoje eksponuos unikalių daiktų seriją – „Foil Objects“

Šiuolaikinis Lietuvos dizaineris Vilius Dringelis ir jo dizaino namų prekių ženklas „Dringelis“ parodoje eksponuos unikalių daiktų seriją – „Foil Objects“. Tai futuristinį stilių menantys dizaino objektai, pagaminti remiantis inovatyviomis skaitmeninėmis technologijomis bei giliu amato išmanymu.

Ryčio Zavecko unikalios formos šviestuvas

Nestandartinius baldus kuriantis dizaineris Rytis Zaveckas pristatys unikalios formos šviestuvą – konceptualų namų interjero elementą, įkvėptą filmo „Raudonojo Spalio medžioklė“. Pagal šią kapitono istoriją sukurtas 1,4 metro ilgio ir 23 centimetrų aukščio šviestuvas savo forma primena povandeninį laivą.

Grafikė, produktų dizainerė Milena Liutkutė-Grigaitienė, bendradarbiaudama su interjero dizaineriais ir gamintojais, sukūrė funkcionalių interjero objektų. Mėlynais atspalviais išsiskiriančios interjero detalės pripildys namų erdvę harmonija.

Rūtos Būtėnaitės rankų darbo kūriniai

Dizainerė Rūta Būtėnaitė pademonstruos autorinius rankų darbo kūrinius: iš natūralaus pluošto išaustus, namų dvasią įkvepiančius kilimus ir šviestuvus. Tarpusavyje derinant skirtingus autorės kūrinius, galima suformuoti vientisą interjerą.

„Yasiulis design production“

Yasiulis design production“ įkūrėjas dizaineris Tomas Jasiulis parodys tobulą sprendimą, leidžiantį privačiose ar komercinėse erdvėse kūrybingai pagerinti akustines patalpos savybes. Tai – iš laminuotos medienos drožlių plokštės karkaso, akmens vatos, difuzinės plėvelės, austinio audinio, „Valchromat“ plokštės lamelės ir rėmo sukurtas, minimalistinis geometrinis paveikslas.

„Pronto Vision“

Įmonė „Bilijardai“ pateiks „Pronto Vision“ – ateities viziją, simbolizuojamą biliardo-darbo arba biliardo-pietų stalo forma. Stalą iš originalios medžio ir metalo konstrukcijos lengva įkomponuoti privačių namų erdvėje ar darbo aplinkoje. Jis padeda išlaikyti interjero vientisumą.

 

 

 

Namų jaukumui ir patogumui

„EtnoDesign“

Vis atsinaujinanti įmonė „EtnoDesign“ pristatys dvi medinių šviestuvų kolekcijas. Pirmoji kolekcija – su minkštą, išsklaidytą šviesą skleidžiančiais ažūriniais gaubtais, papuoštais etninių raštų ornamentais ir moderniomis jų interpretacijomis. Antroji – su minimalistiniais gaubtais, pasižyminti lakoniškomis formomis, subtiliomis medienos spalvomis bei išraiškingomis tekstūromis.

„Ąžuolo gilė“

Ąžuolo gilė“ – tai išraiškingo minimalistinio stiliaus kavos bei žurnaliniai staliukai. „Gilės“ staliukų linija išsiskirianti švariomis linijomis, lengvumo jausmą suteikiančia forma ir unikaliais stalviršiais. Tai ilgaamžis produktas, skirtas išskirtinį dizainą bei kokybę vertinantiems klientams.

„Paukštė“

Dizainerė Lina Laukė parodoje pristatys stalinį šviestuvą „Paukštė“. Tai kruopščiai rankomis pagamintas pastatomasis natūralaus ąžuolo stalinis šviestuvas su jaukią ir šiltą šviesą skleidžiančia burbuline LED lempa. Šis šviestuvas – nuostabi interjero detalė – gamtos dalelė, pasižyminti tvarumu, tvirtumu ir ilgaamžiškumu.

„KnoTie“

Įmonė „KiTAIP“ su dizainere Agne Balke pademonstruos „KnoTie“ – dekoratyvius baldus su virvelėmis. Tai iš dažyto perforuoto metalo su skylutėmis pagaminti edukaciniai-kūrybiniai baldai, kuriais gali džiaugtis tiek vaikai, tiek suaugusieji, virvelėmis išgaudami įvairiausius raštus ir skirtingas spalvų kombinacijas.

„Debesis“

Tvaraus, žiedinio dizaino ženklas INDI parodys šviestuvą „Debesis“. Tai plastiškų linijų, švelnaus tūrio šviestuvas, sukurtas pagal unikalią INDI perdirbto popieriaus technologiją. Gabalėlis dangaus interjere simboliškai įprasmina minčių kelionės ciklą – popieriuje įkūnijamą idėją. Vėliau iš to popieriaus pagaminamas debesies formos šviesos įtaisas. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

„Kopar“

Kopar“ pateiks parodos lankytojams išskirtinės kokybės, unikalaus dizaino, pagal tradicines technologijas sukurtus produktus – nuo rankenų iki valgomojo stalų. Sujungdami novatoriškas ir šimtmečius menančias metalo paviršių technologijas, mokslo ir dizaino meistrai kuria vienetinius, laikui nepavaldžius kūrinius.

„Roll 190“

Pušku pušku“ – didžiausias sėdmaišių gamintojas Šiaurės Europoje parodoje pristatys populiariausius sėdmaišių modelius ir šių metų naujieną. „Roll 190“ – didžiausias, beveik 2 metrų skersmens sėdmaišis, pagamintas iš ypač minkšto, jaukaus ir itin švelnaus audinio „Poodle“.

„EASE. Mano namų stilius“

EASE. Mano namų stilius“ eksponuos aukštos kokybės, stilingus baldus, pagamintus iš natūralios medienos. Baldų salonas siūlys platų naujausios tendencijas atliepiančių minkštųjų baldų asortimentą.

 

 

 

 

Ekspozicijos kuratorius: žurnalo “Centras” vyr.redaktorius, interjero dizaineris Vytautas Gurevičius

Back To Top