skip to Main Content

Spalio 11 d. 10.00-12.30 val. didžiausios Baltijos regione tarptautinės parodos BALDAI. INTERJERAS. DIZAINAS metu „Litexpo“ rūmuose vyks konferencija „Kaip sukurti baldą – žvaigždę: šiuolaikiniai baldų pramonės iššūkiai“. Pagrindinis konferencijos tikslas – pristatyti ir apžvelgti Lietuvos baldų sektorių, jo potencialą ir perspektyvas.

Bendradarbiaujant su agentūra „Versli Lietuva” ir tarptautiniu Interreg Baltijos jūros regiono projektu „Ecodesign circle”, konferencijos metu pranešimą tema „Baldų pramonė ir ekodizainas: Kaip uždirbti panaudojant gamybines atliekas?” skaitys kviestinė viešnia iš Švedijos Catarina von Matern.

Catarina von Marten

Švedijoje kurianti dizainerė šiuo metu fokusuojasi į dizainą viešosioms erdvėms – darželiams, mokykloms, sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos įstaigoms, bei dėsto dizaino studentams Švedijos dizaino mokykloje „HDK Steneby“, Göteborgo universitete, Beckmano dailės mokykloje ir Konstfacko menų ir dizaino kolegijoje, sutelkiant dėmesį į tvarų dizainą ir jo plėtrą. Catarina von Matern gimė 1973 m. Švedijoje, mokėsi Konstfacko menų ir dizaino kolegijoje, interjero architektūros ir baldų dizaino katedroje. Baigusi studijas Catarina dirbo interjero ir baldų dizaino srityje, tiek įvairiose įmonėse, tiek savarankiškai.

Spalio 11 d. savo pranešime Catarina dalinsis įžvalgomis, kuo ekodizainas gali būti naudingas šiuolaikinei baldų industrijai. Pranešimo metu apžvelgiami įvairūs įkvepiantys pavyzdžiai, kaip įmonės sugebėjo panaudoti gamybines atliekas ir iš to gauti naudos, pateikiami faktai ir statistika. Antroji pranešimo dalis bus skirta Catarinos kaip dizainerės asmeniniams pamąstymams – kodėl aš kuriu ir ar esu atsakinga už savo kūrinius?

Plačiau apie pranešėją: catarinavonmatern.se.

Kartu su Catarina konferencijoje pranešimus skaitys bei patirtimi dalinsis ir kiti Lietuvos dizaino bei baldų industrijos atstovai. Konferencijos metu bus aptariami šiuolaikiniai baldų pramonės iššūkiai ir tendencijos, produktų dizaino įtaka pardavimams, pristatomos įžvalgos, kaip įeiti į konkrečios šalies rinką bei kaip galima uždirbti panaudojant gamybines atliekas.

Konferencijos programa:

09:30 – 10:00  Dalyvių registracija // pasitikimo kava.

10:00 – 10:15  Konferencijos  atidarymas. Sveikinimo žodis.

10:15 – 10:35  VšĮ “Versli Lietuva” iniciatyvos Lietuvos baldų sektoriaus eksporto skatinimui // Andrius Sankauskas

10:35 – 10:55  Dizainas (ne)reikalingas. Ko reikia norint sėkmingai parduoti? // Erika Markovska-Mikulskienė (EMKO).

10:55 – 11:10  Baldų pramonė ir ekodizainas: Kaip uždirbti panaudojant gamybines atliekas? // Catarina von Matern (Švedija).

11.10 – 11.25 Kaip parduoti lietuviškus baldus Norvegijos rinkoje? Eksporto iššūkiai, sėkmės istorijos. // Audrius Masiulionis (Komercijos atašė Norvegijos Karalystėje).

11.25-11.35 Kavos pertraukėlė

11:35 – 12:15 Panelinė diskusija „Lietuvos baldų sektorius: galimybės ir grėsmės“. Diskusijoje dalyvauja: Audronė Drungilaitė, Lietuvos dizaino forumo direktorė; Giedrius Pilkis, Kauno Kolegijos Technologijų fakulteto dekanas; Erika Markovska-Mikulskienė, EMKO vykdančioji direktorė; Vilius Gudavičius, UAB „Narbutas” direktorius; Audrius Masiulionis, komercijos atašė Norvegijos Karalystėje.

Konferencija nemokama, tačiau reikalinga išankstinė registracija

Taip pat, trečioje salėje veiks ir kasmetinė „Dizaino galerija“, pristatanti Lietuvos dizaino forumo narių naujausius darbus. Kviečiame apsilankyti!

Catarina von Marten pranešimas dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

 

Back To Top