skip to Main Content

Lietuvos dizaino forumas, tęsdamas savo misiją skatinti lietuviško dizaino plėtrą bei augimą, siekia pagelbėti dizaino ir kultūros sektoriui šiuo sudėtingu metu, dalinasi svarbiausia informacija, kuri gali būti aktuali dizaino įmonėms, savarankiškai dirbantiems kūrėjams ar kitiems asmenims. Ši informacija ir pagalbos būdai yra nuolat atnaujinami.

Šiuo metu toliau planuodami metines veiklas taip pat toliau gilinamės kaip galime geriausiai padėti dizaino sektoriui atsižvelgiant į pakitusią situaciją. Prašome susisiekti, jei norite pasidalinti savo mintimis ar manote, jog galime Jums konkrečiai kuo nors padėti.

Su vykdančiąja direktore Gražina Bočkute galite susisiekti paštu: [email protected]

Iškilus klausimų arba turint naujieną, kurią manote, jog būdų naudinga įtraukti į šį sąrašą, susisiekite: [email protected]

Išlikime sveiki!

 

 

 

Valstybės parama dėl COVID-19 finansinius sunkumus patiriančiam verslui ir kūrėjams

 

Vilniaus savivaldybės parama vilniečiams  

Vilniaus miesto savivaldybė šiuo sunkmečiu rūpindamasi vilniečiais numatė skirti finansinę pagalbą gyventojams – visi, kurių pajamos karantino metu sumažėjo iki 437,50 Eur asmeniui (gyvenant vienam) arba kai vienam šeimos nariui tenka 375 Eur suma, šiuo laikotarpiu gaus išmoką iki 975 Eur priklausomai nuo šeimos dydžio.

Daugiau informacijos: https://vilnius.lt/lt/2020/04/20/i-sunkia-padeti-patekusiems-vilnieciams-vilniaus-savivaldybes-parama/

Informacija visam kultūros sektoriui 

Kultūros sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 viruso protrūkio, skirtos ir aktualios bendrosios priemonės.

Jų apžvalgą rasite čia: http://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/aktuali-informacija-kulturos-sektoriui-nukentejusiam-nuo-covid-19-viruso-protrukio

Turintiems meno kūrėjų statusą

Kultūros ministerijos siūlymu, bus apmokamos kūrybinės prastovos meno kūrėjams, dėl karantino negalintiems iš savo veiklos gauti pajamų, ir skirti šiam tikslui įgyvendinti papildomų lėšų. Meno kūrėjai, gali pretenduoti į kūrybinių prastovų išmoką, kurią sudaro trys minimalios mėnesinės algos.

Daugiau informacijos:  http://lrkm.lrv.lt/lt/veikla/meno-kureju-socialine-apsauga-1

Dirbantiems savarankiškai

Savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie iki ekstremalios situacijos paskelbimo arba karantino mokėjo socialinio draudimo įmokas ne trumpiau nei 3 mėnesius per pastaruosius metus, bus mokama fiksuoto dydžio išmoka iš Garantinio fondo.  

Išmokos dydis sieks 257 eurus per mėnesį, tačiau ji nebus mokama tiems savarankiškai dirbusiems asmenims, kurie taip pat dirba pagal darbo sutartį.  Taip pat bus. galimybė atidėti mokesčius – jei savarankiškai dirbantys asmenys susiduria su finansiniais sunkumais, jie galės atidėti mokesčių mokėjimą ar išdėstyti mokesčius sutartu grafiku, netaikant palūkanų.

Išmoką galima gauti kreipiantis į Užimtumo tarnybą: https://uzt.lt/karantinas/sub-dirbantiems-savarankiskai/

Darbdaviams

Ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpiu darbdaviui paskelbus prastovą, darbuotojams, kuriems yra paskelbta prastova, mokamas ne mažesnis nei minimalus mėnesio atlyginimas, kurį iš dalies kompensuos valstybė. Dėl subsidijų gali kreiptis ir nevyriausybinės organizacijos bei asociacijos.

Subsidijai gauti kreiptis į Užimtumo tarnybą: https://uzt.lt/subsidijos-darbdaviams-prastovu-laikotarpiu-2/

 

INVEGA pagalba verslui 

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ įgyvendindama Vyriausybės parengtą planą verslo likvidumui palaikyti yra pasirengusi suteikti finansinę pagalbą. Pagalba verslui teikiama trimis pagrindinėmis kryptimis: kompensuojant verslui atidėtų paskolų palūkanas, teikiant lengvatines paskolas valstybės lėšomis ir garantuojant už finansų įstaigų teikiamas finansų paslaugas.

Daugiau informacijos: https://invega.lt/lt/covid-19/pagalba-verslui-covid-19-krizes-metu/

Apmokėtinų sąskaitų paskolos nedidelėms įmonėms 

Jei jūsų įmonė – nedidelė, o jūsų paslaugas ar prekes pirkusios įmonės dėl paskelbto karantino nebepajėgia apmokėti jūsų sąskaitų, galėsite pasinaudoti priemone „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ (toliau – paskolos ASAP). Ši greitai ir paprastai suteikiama paskola skirta apmokėti nedidelių verslo įmonių sąskaitoms, kurios buvo išrašytos iki karantino paskelbimo (nuo š.m. sausio 16 d. iki kovo 16 d. dienos).

Paskolų teikimą inicijuoja INVEGA kartu su Lietuvos banku bei Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Daugiau informacijos: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/lengvatine-paskola-pades-nedidelems-imonems-del-joms-neapmoketu-saskaitu-1

Nacionalinės kultūrinių ir kūrybinių industrijų asociacijos vykdoma apklausa

Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija inicijavo apklausą, kaip susiklosčiusi situacija paveikė kūrybinių ir kultūrinių industrijos atstovų finansinę padėtį bei kokios priemonės jiems šiuo metu galėtų padėti. Apklausos apibendrinimas ir raštas su pasiūlymais buvo pateikti Seimui ir Vyriausybei.

Apklausoje iš viso dalyvavo 4000 šio sektoriaus atstovų – pagal individualias veiklas ir verslo liudijimus dirbančių – virš 800 respondentų; 1200 respondentų iš kurių – 420 įmonių, dirbančių kultūros ir kūrybos sektoriuje (viešosios įstaigos, uždarosios akcinės bendrovės bei mažosios bendrijos), turinčių nuo 2 iki daugiau nei 80 darbuotojų.

Skaičiuojama, kad dėl Covid-19 viruso sukeltos ekstremalios situacijos buvo atšaukta virš 5000 renginių. Grąžintinų bilietų į atšauktus ar perkeltus renginius suma (kol kas) sudaro beveik 8,1 mln. eurų, o organizacijų negautos suplanuotos pajamos gali siekti apie 9 mln. eurų. Šiuo metu veiklą visiškai sustabdė beveik 65 proc. respondentų, dar apie 32 proc. – ženkliai ją apribojo.

Dalyvaukite apklausoje spustelėję šią nuorodą 

Prekės ženklų valdymas pasibaigus karantinui

IDEA Vilnius strategas Vaidotas Valantiejus parengė prezentaciją, kuria pasakoja apie situaciją bei prognozuoja, kas bus, kai baigsis karantinas.

Pristatymas galite rasti čia.

Kūrybingiems vaikams (:

LRT pradeda rodyti laidą „LRT pamokėlės“, skirtą ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1-4 klasių moksleiviams. Projekto organizatoriai – visuomeninis transliuotojas LRT, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kultūros ministerija. Iniciatyvos globėja – Diana Nausėdienė

Daugiau informacijos: https://bit.ly/3e2u8WF

Robotikos akademija skelbia inovatyvius būrelius online! Naujas būrelio formatas, kuriame gilinamos technologinės žinios, lavinamas kūrybiškumas.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/RobotikosAkademija/ 

LDF partnerių bei draugų priemonės ir iniciatyvos

Lietuvos kultūros taryba

Vyriausybė skyrė papildomus 5 mln. eurų kompleksinei kultūros sektoriaus skatinimo programai, kurią, kartu su Kultūros ministerija, įgyvendins Lietuvos kino centras ir Lietuvos kultūros tarybaAktualią informaciją dėl tolimesnių LKT veiksmų (naujųjų programų finansavimo sąlygų bei KRF restruktūrizacijos proceso) paskelbsime artimiausiu metu.

Daugiau informacijos: https://bit.ly/3e64O28

Taip pat skelbiamas individualių stipendijų konkursas, siekiant sušvelninti COVID-19 plitimo pasekmes. Fondą sudaro 600 tūkst. eurų, o stipendijos kultūros ir meno kūrėjams bus skiriamos 3 mėn. (viso – po 1800 eurų). Paraiškas dėl individualių stipendijų Lietuvos kultūros tarybai prašome siųsti elektroniniu paštu [email protected] (patvirtinant saugiu elektroniniu parašu) iki balandžio 17 d. imtinai.

Daugiau informacijos: http://www.ltkt.lt/naujienos/405-priimamos-paraiskos-individualios-stipendijoms-gauti.html

Vilniaus dailės akademija

Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto Grafikos katedros studentai kviečia vaikus ir vaikiškus suaugusius pasinaudoti jų – jaunųjų kūrėjų piešiniais, juos atspausdinti juodu ant balto ir spalvinti!

Piešinių galerija: https://www.vda.lt/lt/naujienos/kategorija1/laika-namuose-leiskime-spalvingai

MITA

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra patvirtino daug palankesnes sąlygas verslui gauti subsidijų pagal ES investicijų priemones „Inostartas“ ir „Inopatentas“. Gerokai padidintas finansavimo intensyvumas verslo vykdomiems inovatyviems projektams, o su koronavirusu susijusios kuriamos inovacijos bus finansuojamos 100 proc.

Daugiau informacijos apie subsidijas: https://mita.lrv.lt/lt/naujienos/su-covid-19-susijusios-inovacijos-is-es-strukturiniu-fondu-bus-finansuojamos-100-proc

TIK LDF nariams:

  •  Advokato / patentinio patikėtinio Gedimino Pranevičiaus, advokatų profesinės bendrijos “IP Forma” teisinė konsultacija LDF nariams 

Konsultacija dėl pandemijos sukeltų verslo problemų sprendimo – nuomos, lizingo, gamybos ir kitų sutarčių mokėjimų sumažinimas/ atidėjimas; force majeure aplinkybių pritaikymas dėl sutarčių nevykdymo; skolų išieškojimas; bankroto ir įmonės restruktūrizavimo pareiškimai teismui;

Susisiekite [email protected],  869815064 dėl detalesnės informacijos.

  • Atvirieji Lietuvos dizaino forumo narių pokalbiai

Pokalbių metu įmonės ar laisvai samdomi dizaineriai pasidalins iššūkiais, sprendimais versle ar veiklose susijusiomis su dabartine pandemijos situacija. Šie pokalbiai skirti padidinti narių bendrystę, skatinti gerųjų patirčių ir praktikų, informacijos apsikeitimą ir dalijimąsi.

Pirmojo virtualaus susitikimo metu išryškėjo šie svarbiausi aspektai. Virusas palietė praktiškai visus dizaino sektoriaus dalyvius, bet pastebima tendencija, jog turimos aktyvios online pardavimų platformas, šiuo metu pasitarnauja, kaip itin didelis pliusas. Taip pat kiek sustojus darbams, daugiau dėmesio skiriama permąstyti prekės ženklus – investuoti į reklamą, atnaujinti komunikacijos kanalus, apmąstyti alternatyvius reklamos būdus. Manoma, jog tikrai padidės konkurencija tarp visų sektoriaus žaidėjų. Rinka negrįš į ilgo kilimo nulemtą tašką, kuomet tiekėjai turėjo labai daug užsakymų, o pirkėjas mažiau išlaidaus. Tačiau daugelis pritarė, jog yra galimybė augti kokybiškiems, tvariems produktams – geriems, nišiniems produktams vietos visuomet atsiras, daugiausiai sumažės greitas vartojimas.

Lietuvos dizaino forumas bendradarbiauja su užsienio organizacijomis siekiant dalintis gerąja praktika, įvairia dizaino sektoriui naudinga informacija. Suaktyvinome dizaino sektoriaus viešinimą, atnaujinome tinklalapius, dalinamės narių bei partnerių pasiekimais ir iniciatyvomis.

Norint tapti nariu, prašome užpildykite formą: https://www.dizainoforumas.lt/naryste/kaip-tapti-nariu/ Patvirtinus Jūsų narystę šiuo metu galime atidėti nario mokestį. Susisiekite [email protected]

Kitas iniciatyvas ar naujienas galite rasti Lietuvos dizaino forumo Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/dizainoforumas/

Paskutinį kartą straipsnis atnaujintas: 2020 m. gegužės 5 d.

Back To Top