skip to Main Content

DESIGN LITHUANIA London logo

Rugsėjo 17 d. net aštuoni atrinkti Lietuvos dizaineriai savo kūrybingumo raumenis išvyksta demonstruoti į Londoną. Tai bus pirmas kartas, kai jungtinė lietuvių dizainerių grupė pristatys savo produktus ir konceptus kultiniame dizaino renginyje „100% Design“ nacionalinių stendų salėje, per patį Londono dizaino festivalio įkarštį. Londonas yra vienas svarbiausių taškų industrinio dizaino žemėlapyje, o „100% Design“ – didžiausias šiuolaikinio dizaino renginys Didžiojoje Britanijoje, į kurį kasmet susirenka dešimtys tūkstančių dizaino kūrėjų ir gerbėjų iš viso pasaulio. Dviguba sėkmė, nes šiemet „100% Design“ žymės savo 20-metį, todėl organizatoriai tikisi pritraukti dar daugiau dizaino kūrėjų, gamintojų ir pirkėjų.

Dizaino reikšmės augimas kūrybos, verslo, technologijų ir inovacijų sektoriuose pastebimas jau keletą metų iš eilės, todėl Lietuvos dizaineriams ir dizaino gamintojams tai puiki galimybė pasirodyti tarptautiniame kontekste, užmegzti naujus verslo kontaktus, pristatyti Lietuvą ir gal net išgarsėti. „100% Design“ savo laiku padėjo išgarsėti tokiems dabar pasaulinio garso dizaineriams kaip Tomas Dixonas, Simonas Pengelly‘us, duetai „Barber Osgerby“ ir „The Azumis“, kurių karjeros trajektorija visiškai pasikeitė būtent po pasirodymų Londono dizaino festivalyje.
Lietuvai skirtame paviljone „DESIGN LITHUANIA 2014 / LONDON“ bus galima pamatyti dizaino objektus, pasižyminčius ne tik novatoriškais dizaino sprendimais, bet ir apdovanotus prestižiniais tarptautiniais dizaino apdovanojimais bei nacionaliniu dizaino prizu „Geras dizainas“. Parodos lankytojai turės galimybę patys patikrinti koks yra tas šiuolaikinis lietuviškas dizainas, daugeliu atvejų inspiruotas gamtos, taip pat susipažinti su aukštos kokybės medienos dizainu ir naujausiomis technologijomis.
Ekspozicijoje tikrai pasirodys dizaino „oskarais“ vadinamus – „Red Dot“ ir „iF“ tarptautinius apdovanojimus pelnę objektai – beveik pats save susitvarkantis Inesos Malafej stalas „My Small Writing Desk“ (2013, gamintojas „EMKO“) ir Aušrinės Augustinaitės stalo konceptas „Working Desk“ (2013, Vilniaus dailės akdemija). Jiems kompaniją palaikys Arūno Sukarevičiaus „Mano skaitymo kėdė“ su kišenėmis (2012, gamintojas „EMKO“), pagaminta iš medinio karkaso ir tekstilinio „rūbo“, galinčio kisti priklausomai nuo savininko charakterio – nuo kuklaus švarko iki panko striukės.
Europoje išgarsėjusi lietuviška dizaino kompanija „Sedes Regia“ pristatys savo naujausią gaminį, dizainerio Dariaus Juškevičiaus sukurtą minkštasuolį „Pooch“ (2014), visuomet pasiruošusį tarnauti savo šeimininkui įvairiomis pozomis: būti suoliuku, staliuku ar kėdute, kuri leis pailsinti kojas po ilgos dienos, mielai palaikys lietpaltį, chalatą ar užkandžius. Į parodą atvyks net 4 rankų darbo dizaino objektai iš Šiaulių, sukurti produktyvaus dizainerio Edmundo Kasčiukaičio (2013-2014, gamintojas „Inscoco“). Tai bus modernaus dizaino foteliai „Loxodonta Africana“ ir „Tettigonia Viridissima“, medinė kabykla „Mantodea“ ir visai neįprastas, filmų ir muziejų įkvėptas šviestuvas – „Lucerna“.
Šviestuvų arsenalą taip pat papildys Vilniaus dailės akademijos desantas: daugelį įtakingų užsienio dizaino portalų jau spėjęs apkeliauti Barboros Adamonytės kinetinis šviestuvas „SUNset/SUNrise“ bei italų dizaino gamintojo „Status S.r.l“ jau gaminamas lietuvės Živilės Lukšytės sukurtas ultra minimalistinio dizaino stalinis šviestuvas „Light Stick“ (2011), o parodą vainikuos inovatyvi bioninės formos modulinė kabykla „Vijoklis“ (2013), sukurta dizainerės Audronės Drungilaitės.

„DESIGN LITHUANIA 2014 / LONDON“ organizatorius – „Lietuvos dizaino forumas“, finansuoja – Lietuvos kultūros taryba prie Kultūros ministerijos. Organizatoriai dėkoja Kultūros ataše Didžiojoje Britanijoje Ritai Valiukonytei.

Vieta:

Earls Court Exhibition Centre, Warwick Road, London SW5 9TA, United Kingdom. Stendo numeris IP300.

Ekspozicijos lankymo laikas

2014 09 17 10.00-18.00
2014 09 18 10.00-21.00
2014 09 19 10.00-18.00
2014 09 20 10.00-18.00

Kainos

Iš anksto užsiregistrvę verslo atstovai – NEMOKAMAI (£15 on door)
Spaudos atstovai – NEMOKAMAI
Iš anksto užsiregistravę sudentai £10 (£15 on door)
Lankytojo įėjimo mokestis £15

Apie „100% Design“

„100% Design“ – didžiausias kasmetinis šiuolaikinio dizaino renginys Didžiojoje Britanijoje, kurio populiarumas kasmet auga kone geometrine progresija. Per mažiau nei 2 metus renginio lankomumas išaugo net 33 %. Pernai jį aplankė 27 088 dizaino gerbėjai, o savo darbus pristatė 19 165 dizaineriai iš viso pasaulio. Šiemet organizatoriai tikisi, kad Londono dizaino festivalį aplankys rekordinis 350 000 lankytojų skaičius.
Daugiau informacijos: www.100percentdesign.co.uk

Apie Lietuvos dizaino forumą

„Dizaino forumas“ siekia dizaino kaip šiuolaikinės visuomenės raidos katalizatoriaus ir perspektyvaus ekonominės raidos faktoriaus vaidmens pripažinimo, platesnio dizaino panaudojimo gamyboje, komunikacijoje, viešosiose erdvėse.
Daugiau informacijos: www.dizainoforumas.lt

Kontaktai žiniasklaidai:
Audronė Drungilaitė
Vykdančioji direktorė
Lietuvos dizaino forumas
Tel. Nr.: +370 600 30707
El. P. [email protected]

This Post Has 0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


+ 7 = penkiolika

Back To Top