skip to Main Content

DESIGN LITHUANIA parodų ciklas tęsia kelionę po Europą. Rugsėjo 29 d. Budapešto dizaino savaitės metu pristatyta gausi lietuviško dizaino ekspozicija. Tai pirmasis kartas, kai jungtinė lietuvių dizainerių grupė pristatė savo produktus ir idėjas Vengrijos sostinėje. Budapešto dizaino savaitės dalyvius šiais metais vienija tema „Namai“, todėl ir Lietuvos atstovai stengėsi sukurti jaukią lietuviškų namų atmosferą.

„Lietuviškas dizainas puikiai perteikia šio puikaus renginio temą – šiandien mes turime galimybę pamatyti unikalių interjero dekoravimo ir įrengimo detalių, įdomių pakavimo pavyzdžių, tekstilės darbų ir daug kitų eksponatų, perteikiančių lietuvišką namų dvasią. Manau, jog daugeliui užsienyje gyvenančių lietuvių yra labai malonu atrasti dalelę tėvynės“, – atidarydama renginį sakė Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė.

Renginio atidarymo metu vengrų architektūros ir dizaino žurnalo „OCTOGON“ redaktorius Martinko Jozsef negailėjo komplimentų lietuviško dizaino objektams ir pabrėžė gero dizaino svarbą, nes šiais laikais dizainas neturi sienų ir gero dizaino objektai yra vertinami visame pasaulyje, nesvarbu kokios tautybės yra autorius.

Dizaino reikšmės augimas kūrybos, verslo, technologijų ir inovacijų sektoriuose pastebimas jau keletą metų iš eilės, todėl Lietuvos dizaineriams ir gamintojams buvo puiki galimybė pasirodyti tarptautiniame kontekste, užmegzti naujus  kontaktus bei pristatyti Lietuvą. „Lietuvos dizaino forumas yra daugiametis festivalio DIZAINO SAVAITĖ organizatorius Lietuvoje, todėl visuomet įdomu dalyvauti panašaus pobūdžio festivaliuose užsienyje. Akivaizdu, kad Budapešto dizaino savaitės organizatoriai yra sukaupę nemažą patirtį ir kasmet siekia vis didesnio tarptautiškumo. Festivalio programa labai įvairi, ją vienija vieningas firminis stilius, esminiais traukos centrais pasirinkti įspūdingos architektūros pastatai, tačiau priešingai nei Lietuvoje, yra ir mokamų renginių“, – teigė Lietuvos dizaino forumo direktorė Audronė Drungilaitė.

Lietuvai skirtoje erdvėje Budapešto galerijoje FISE galima pamatyti objektų, pasižyminčių ne tik novatoriškais dizaino sprendimais, bet ir apdovanotų prestižiniais tarptautiniais dizaino apdovanojimais bei nacionaliniu dizaino prizu GERAS DIZAINAS.

DESIGN LITHUANIA 2015 / BUDAPEST organizatorius – Lietuvos dizaino forumas ir Budapešto galerija FISE. Projekto partneriai – Lietuvos kultūros institutas, LR ambasada Vengrijoje, „Raudonų plytų“ alus. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

DESIGN LITHUANIA 2015 / BUDAPEST dalyviai:

·   Agnietė Preidytė
·   Aistė Nesterovaitė
·   Barbora Adamonytė
·   Ditė Dilginienė
·   EMKO
·   Evelina Baniulytė
·   FumparFum
·   INDI
·   Indigo texstile (M. Balčaitytė ir E. Sakalinskaitė)
·   Inscoco
·   March design studio
·   Marija Matiušova
·   Silvija Juozelskytė
·   Sunday Dancers
·   Tadam!
·   Vilius Dringelis
·   Vilma Matulevičienė (Monej)

 

Paroda FISE galerijoje (Kálmán Imre u. 16, 1054 Budapeštas, Vengrija) veiks iki š. m. spalio 13 d. Lapkričio 5–30 d. eksponatus bus galima išvysti „Designgalleriet“ galerijoje Stokholme.

This Post Has 0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


− 3 = du

Back To Top