skip to Main Content

Sveikiname Lietuvos dizaino forumo narę, mados aksesuarų dizainerę Gerda Liudvinavičiūtė, geriau žinoma CELSIUS 273 slapyvardžiu, pelniusią „A’ Design Award & Competition“ prestižiškiausių tarptautinių dizaino apdovanojimą, sidabro medalį, mados aksesuarų kategorijoje.

Gerda Liudvinavičiūtė
 
Betono juvelyrikos kolekcija BRUT_LIST | Ode to the Eastern European Blocks, sukurta 2020 metais ir įkvėpta sovietinių daugiabučių, buvo įvertina kruopščiai atrinktos tarptautinės profesionalų komisijos – nuo dizainerių iki mokslininkų.
 
Gerda Liudvinavičiūtė ir ši dizainerės architektūriška juvelyrikos kolekcija jau yra pelniusi 1-ąją vietą Nacionaliniuose Lietuvos dizaino apdovanojimuose GERAS DIZAINAS 2020 bei 2-ąją vietą Pasaulio juvelyrikos apdovanojimuose. Dizainerės novatoriškas gebėjimas perteikti architektūrinį ir istorinį paveldą mados dizaino kontekste, stebina ne tik Lietuvos, bet ir užsienio profesionalus. Jautrus ir taiklus santykis su aplinka bei praeitimi, suvaldytas mastelis tarp masyvios architektūros ir smulkios juvelyrikos – dizainerės skiriamasis bruožas, atsispindintis ir pastarojoje kolekcijoje.
“Šiuose papuošaluose, daugiabutis – tai lyg šiuolaikinės visuomenės simbolis, pasakojantis apie mūsų individualumo ir bendruomeniškumo iliuziją. Tai mūsų namai, kuriuose daugelis Rytų Europos žmonių vis dar gyvena. Bendruomenėse, nors neretai užtrenkdami duris, tarytum užtrenkiame duris į savo pasaulį. Man norėjosi, šią alegoriją šiek tiek iškelti, kad galbūt susimąstytumėme, kiek ištiesų esame individualybės, o kiek -tiesiog bendruomenės dalis – sako dizainerė Gerda Liudvinavičiūtė.
Išties juvelyrikos kolekcijoje, kaip motyvas pasirinktas daugiabučio langas, tarytum kviečia atsiverti. “Papuošalas neretai yra vienas arčiausiai kūno esančių daiktų, tad besąlygiškas santykis su žmogumi ir alegorija į tai, kad šis papuošalas – tai daugiabutis, tarytum skatina susimąstyti, kokioje visuomenėje gyvename, kaip joje suvokiame save” teigia Celsius 273 kūrėja.
 
www.celsius273.lt 
Back To Top