skip to Main Content

Logo_vertikalus_DS-01new

Visą šią savaitę, gegužės 4 – 10 dienomis, tradiciškai vyks jau net dešimtasis, jubiliejinis festivalis DIZAINO SAVAITĖ 2015. Renginys apima penkis Lietuvos miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Telšius – ir informatyvios savaitės metu pristatys naujausius gero dizaino objektus bei tendencijas. Festivalio metu lankytojai turės galimybę dalyvauti profesionaliose kūrybinėse dirbtuvėse, lankytis parodose, įsigyti dizainerių darbų bei, žinoma, bendrauti, susipažinti, pramogauti.

„Dizaino savaitė“ prasidės bene svarbiausia festivalio ceremonija – kasmetiniais „Gero dizaino“ apdovanojimais, kurie vyks pirmadienį, gegužės 4 dieną, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje. „Geras dizainas“ – tai nacionalinis konkursas, skirtas atrasti ir pažymėti geriausiam dizainui šalyje – Lietuvos įmonių produkcijai ir Lietuvos dizainerių darbams. Lietuvos dizaino prizas „Geras dizainas“ teikiamas už 12 geriausių gaminių bei tris projektus. Skiriama ir 15 konkurso diplomų: 12 – už gaminius ir 3 – už projektus. Pirmadienio vakare Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje organizuojamas ir oficialus „Dizaino savaitės“ atidarymo vakaras, kurio metu bus pristatyta „Gero dizaino“ laimėtojų darbų ekspozicija bei vyks užsienyje jau populiaraus prezentacijų formato „PechaKucha“ pristatymai – 20 skaidrių, kiekvienai jų skiriama 20 sekundžių ir, žinoma, viskas susiję su dizaino industrija. Lankytojai taip pat galės susipažinti su visą savaitę veiksiančiomis parodomis, kurias parengė Vilniaus kolegijos studentai, dizaineriai ir architektai iš Airijos, Danijos, Rusijos ir Baltarusijos.

Skirtos dizaino srities profesionalams ir visiems neabejingiems Lietuvos dizaino ateičiai vyks konferencijos „Vanduo ir gyvenimas“, „Dizaino ateitis Lietuvoje“ bei diskusijos su svečiais iš užsienio, kurių bene garsiausias švedų industrinio dizaino fondo direktorius, daugelį metų dirbęs Electrolux šaldytuvų pramonės viceprezidentu bei būsimas BEDA organizacijos prezidentas Robin Edman. Patirtimi taip pat dalinsis Estijos dizaino centro komunikacijos vadovė Maris Takk. Diskusija vyks netradicinėje aplinkoje – vieno aukščiausių Vilniaus pastatų 23 aukšte iš kurio atsiveria įspūdinga Vilniaus miesto panorama. Už šią nuostabią erdvę organizatoriai dėkoja “Dizaino savaitės” IT ir išmaniajam partneriui TEO.

Viena didžiausių „Dizaino savaitės“ dalių – jaunatviškas projektas „dizainovacija.lt“, siūlantis unikalų ir interaktyvų turą po miestus, susipažįstant tiek su jaunų, tiek su jau žinomų dizainerių darbais tiesiog miestų parduotuvių bei kavinių vitrinose ir jų interjeruose.

Individualių namų ir visuomeninių interjerų mėgėjus bei profesionalus suburs ekspozicija „Interjeras.lt rekomenduoja“ „Domus galerijoje (P. Lukšio g. 32, Vilnius). Renginio metu architektai bei dizaineriai vertins interjerams skirtus objektus, o teigiamus įvertinimus gavę darbai bus publikuojami tinklapyje www.interjeras.lt.

Šiais metais „Dizaino savaitėje“ savo ekspozicijas ir renginius įvairiuose miestuose pristatys net 4 aukštosios mokyklos, ugdančios dizaino krypties studentus: Vilniaus dailės akademija, Vilniaus kolegija, Vilniaus dizaino kolegija bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Jauniems kūrėjams ir profesionalams siūloma ir Vilniuje jau populiari konferencija „5/5/“. Penktadienį, gegužės 8 dieną, vyksiantys renginys bus dedikuotas „Dizaino savaitei“ ir pakvies garsius iliustratorius, fotografus, dizainerius pasidalinti savo patirtimi su auditorija.

Šiais metais taip pat didelis dėmesys skiriamas madai. „Dizaino savaitės“ partneris „L‘Officiel“ pristatys mados dizaino parodas, organizuoja susitikimus ir diskusijas su garsiais lietuvių kūrėjais bei kūrybines dirbtuves.

Kauniečiams bei miesto svečiams nusišypsos galimybė įsigyti vienetinių dizainerių drabužių bei aksesuarų mugėje „Fashion bazaar“ Kauno rotušėje, o besidominčius ekologija ir netikėtu dizainu suburs projektas „Kaunas: šiukšlynų lobynai“. Lietuvių dizaineriai kartu su suomių šiukšlių dizaineriais Henrik Enbom ir Jari Miranda senus, nebereikalingus daiktus prikels naujam gyvenimui, kurs įvairius baldus ir kitas netradicines bei originalias instaliacijas.

Klaipėdiečiai nenutols nuo jiems artimos jūrinės kultūros ir šį sektorių stiprins tarptautinių renginių metu – seminare apie jūrinį dizainą jauniems kūrėjams bei Gdansko dailės akademijos parodoje „Jūrinis dizainas. Praeitis-dabartis-ateitis“.

Šiauliuose nemažai dėmesio bus skiriama fotografijai bei siūloma unikali interaktyvi ekskursija po Šiaulių senamiestį, naudojant virtualų įrankį „City Quest“ maršrutu „Architekto Vlado Bitės tarpukario modernizmo architektūros palikimas“ ir/arba individualus maršrutas su ekskursijos lankstiniu tema „Tarpukario modernizmas. Šiauliai“. „Dizaino savaitės“ centru Šiauliuose taps „wãpsva LT dizaino namai“.

Telšiuose didžiausią entuziazmą rodys Vilniaus dailės akademijos Telšių filialo akademinė bendruomenė, kviečianti į kūrybines dirbtuves bei ekspozicijas.

Šiais metais „Dizaino savaitė“, apjungusi penkis didžiausius miestus, rūpinsis ir visos Lietuvos dizaino politikos klausimais – tikima, jog teisingai suformuotas požiūris į dizainą bei jo skatinimą gali ženkliai prisidėti prie Lietuvos vardo garsinimo užsienyje bei bendro vidaus produkto.

„Dizaino savaitės“ renginiai bus tradiciškai vainikuojami „Dizaino savaitgaliu“, sukviečiančiu dalyvius į Vilniaus loftų kvartalą pasišnekučiuoti neformalioje aplinkoje, susipažinti su naujai „iškeptais“ dizaineriais, sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, paskanauti netradicinių užkandžių ar nusipirkti mielą smulkmeną čia pat įsikūrusiose dizainerių studijose. Tuo tarpu, oficialus festivalio uždarymo vakaras – koncertas/aukcionas- vyks Kaune, „Ryšių kiemelyje“. Renginyje dalyvauja Jurgis Didžiulis, Ritmas kitaip, LDJA DJ ™.

Festivalio metu ieškokite ir ypatingo „Dizaino savaitės“ meniu – kava, sumuštiniai, kepiniai ir kiti produktai, pardavimo vietose pažymėti specialia festivalio atributika. Nenustebkite gatvėje pamatę DIZAINO SAVAITĖS automobilį – RED DOT apdovanojimą pelniusio Citroen C4 Cactus . Troškulį malšins Raudonų plytų alus, o DIZAINO SAVAITĖS katalogus su visa festivalio programa rasite TEO išmaniuosiuose namuose.

Renginį organizuoja “Lietuvos dizaino forumas”, iš dalies finansuoja “Lietuvos kultūros taryba”.

 

Daugiau informacijos ir pilną renginių bei ekspozicijų sąrašą galite rasti adresu www.dizainosavaite.lt

 

This Post Has 0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


2 × aštuoni =

Back To Top