skip to Main Content

Kovo 30 d. Lietuvos dizaino forumas (LDF) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) dėl dizaino sprendimais grįstų inovacijų skatinimo Lietuvoje.

Abi organizacijos planuoja plėtoti bendradarbiavimą organizuojant gegužės 1–7 d. vyksiantį festivalį „DIZAINO SAVAITĖ 2017“. MITA taps oficialiu Lietuvos dizaino prizo „Geras dizainas“ partneriu. Kartu tiek specialistams, tiek ir plačiajai visuomenei bus komunikuojama geroji praktika, akcentuojama dizaino kuriama pridėtinė vertė ir lietuviško dizaino pažanga. MITA planuoja įtraukti dizaino temą į organizuojamus technologijų ir inovacijų populiarinimo renginius verslui. Buvo sutarta dalintis informacija ir skatinti dizaino sprendimais grįstų inovacijų plėtrą Lietuvoje, viešinti sėkmės istorijas.

Dizaino sprendimais grįsta inovacija laikoma paslauga ar gaminys, vartotojams sukuriantis naują poreikį. Dizainas yra svarbi inovacijų proceso dalis, todėl tokio pobūdžio inovacijoms skatinti Europoje skiriama vis daugiau dėmesio. Manau, kad ši sritis turėtų būti ne mažiau svarbi ir Lietuvoje, todėl matome daug galimybių bendradarbiauti su Lietuvos dizaino forumu“, – teigia Kęstutis Šetkus, MITA direktorius.

Lietuvos dizaino forumo vykdančioji direktorė Audronė Drungilaitė džiaugiasi didėjančiu susidomėjimu dizainu grįstomis inovacijomis tiek versle, tiek iš valstybės pusės. „Tikime, kad dirbdami kartu galime nuveikti žymiai daugiau. Esame entuziastingai nusiteikę konsultuoti vykdydami ne tik nacionalinio masto, bet ir tarptautinius projektus. Neabejoju, kad dizaino sprendimais paremtų inovacijų plėtra netrukus įgaus pagreitį“, – pažymi A. Drungilaitė.

Bendradarbiavimo tarp MITA ir Lietuvos dizaino forumo sutartis – projekto „Inovacijų, paremtų dizaino sprendimais, skatinimas“ finalinis akcentas. Projektą pusę metų įgyvendino „Kurk Lietuvai“ atstovai Giedrė Rutkauskaitė ir Paulius Žeimys, kurie savo veiklos MITA metu analizavo dizaino sektoriaus situaciją, teikė siūlymus bei ėmė vykdyti iniciatyvas, skatinančias dizainų grįstų inovacijų plėtrą.

Iš kairės: R.Valančiauskas, MITA MTEP ir tarptautinių pr. sk. vedėjas; A.Drungilaitė, Lietuvos dizaino forumo vykdančioji direktorė; K.Šetkus, MITA direktorius; G.Rutkauskaitė ir P.Žeimys, „Kurk Lietuvai“ atstovai.

MITA informacija ir nuotraukos.

This Post Has 0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


× 3 = trys

Back To Top