skip to Main Content

Sausio 14 – 20 dienomis Kelno mieste Vokietijoje vyksta viena svarbiausių Europoje dizaino parodų – IMM COLOGNE. Pagrindinis dėmesys parodoje skiriamas šiuolaikiniam baldų ir interjero dizainui, tačiau taip pat čia pristatomos ir novatoriškos medžiagos, audiniai bei naujausios architektūros apšvietimo technologijos.

Eingang Süd

 

Nuo 1949 m. organizuojamoje parodoje kasmet galima susipažinti tiek su garsiausių, tiek ir augančių dizaino prekės ženklų naujausiais produktais. Oficialiais parodos organizatorių duomenimis, 2018 m. mugėje dalyvavo net 1250 prekės ženklų ir dizainerių. Dalyvių sąrašą kasmet papildo ir tokie dizaino istoriją palietę bei formavę vardai kaip „Thonet“ ar „Vitra“.

Pastaraisiais metais parodoje vis dažniau sutinkama ir įmonių bei dizainerių iš Lietuvos. Šiais metais trečioje Koelnmesse parodų rūmų salėje taip pat įrengtas jungtinis Lietuvos dizaino įmonių stendas, atkreipiantis dėmesį į mūsų šalies gamybinį ir kūrybinį potencialą. Stende pristatomos septynios įmonės: EMKO, INDI, JOT JOT, KITAIP, MUISTA, NAMUOS ir PUŠKU PUŠKU.

Jungtinio Lietuvos dizaino įmonių stendo pristatymą parodoje IMM COLOGNE 2019 koordinuoja Lietuvos dizaino forumas. Projektas iš dalies įgyvendinamas pagal Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamą projektą: „Dizaino įmonių konkurencingumo skatinimas esamose ir naujose rinkose“ pagal 3 prioriteto „Smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 03.2.1-LVPA-K-801 „Naujos galimybės LT“, kurios tikslas paskatinti MVĮ kuo daugiau dėmesio skirti naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų rinkų plėtrai.

Parodos dalyviai:

EMKO

EMKO yra lietuviška įmonė, kurianti modernaus dizaino baldus bei kitus namų interjero elementus. EMKO šaknys kyla iš senovės baltų meistriškumo tradicijų, susikūrusių trijų skirtingų kultūrų sandūroje: šiaurietiškos Skandinavijos, vakarietiškos Europos ir rytinės Rusijos. EMKO produktai yra kuriami ir gaminami aktyviai, šiuolaikiškai, atsakingai rinkai. Klientų grupė varijuoja nuo dinamiškų profesionalų, įsileidžiančių gaivias idėjas į savo gyvenimus bei priimančių neįprastus sprendimus, iki kūrybingų menininkų, siekiančių, kad juos supanti aplinka atspindėtų aistrą, sudėtą į jų pačių darbus. Įmonė koncentruojasi į negausią nišą įvairius apdovanojimus pelniusių produktų, suteikdami galimybę įgyvendinti neeilinius sprendimus. Jų paprastas grožis kuria optimizmą ir jaukumą Jūsų pasirinktoje erdvėje. Išmanus dizainas įnešą besąlygišką patogumą į kasdienes užduotis. Meistriškumas bei medžiagų kokybė užtikrina ilgalaikį ryšį, nenutrūkstamą pasitenkinimą, kuriuo mėgausitės metų metus.

7+Naive+Low+mood+(8)

INDI

INDI – lietuviškas tvaraus dizaino ženklas. Išskirtinio dizaino interjero objektai gaminami pasitelkiant unikalią REPAPER perdirbto popieriaus technologiją. Šis metodas leidžia sukurti patrauklią medžiagiškumo iliuziją. Atrodantys tartum betoniniai objektai iš tiesų yra itin lengvi ir jaukūs.  INDI tikslas – kurti taip, kad daiktai ne tik tobulintų interjerą, bet ir būtų aplinkai draugiški, nesukeliantys taršos ir netgi ją mažinantys. INDI – pirmieji žiedinio dizaino atstovai Lietuvoje. INDI REPAPER linijos interjero elementai ateityje gali būti iš naujo perdirbami ir naudojami kaip žaliava naujiems dizaino objektams kurti. Taip atsiranda nenutrūkstantis kūrybos bei gamybos ratas, skatinantis atsakingą vartojimą bei puoselėjantis progresyvias šiuolaikinio dizaino idėjas.

 

 

JOT JOT

JOT JOT komanda, bendradarbiaudama su talentingais bei kūrybingais Lietuvos ir užsienio šalių dizaineriais ir pasitelkdama naujausias technologijas, kuria bei gamina aukštos kokybės, išskirtinio dizaino modernius baldus ir interjero elementus. Didžiausias JOT JOT siekis – palikti įsimintiną pėdsaką dizaino pasaulyje.

 

KITAIP

KiTAIP yra baldų dizaino ir gamybos kompanija, kurios kolektyvą sudaro sumanūs ir patyrę dizaineriai bei baldininkai, turintys daugiau nei 20 metų patirtį. Pagrindinė KiTAIP veiklos sritis – individualūs interjero ir baldų projektai. Įmonė mielai bendradarbiauja ir konsultuoja dizainerius, architektus, kitas baldų gamybos kompanijas, paiso konteksto ir nebijo iššūkių. KiTAIP projektuoja ir konstruoja, gamina ir montuoja vienetinius baldus namams ir butams, biurams ir medicinos kabinetams, auditorijoms ir laboratorijoms. Taip pat siūlo ir standartinių baldų serijų, skirtų svetainei ir vonios kambariui.


MUISTA

Muista – jauna įmonė, kurianti baldus ir pritaikanti juos masinei gamybai. Išskirtiniausias MUISTA produktas – unikali darbo kėdė, skatinanti mikrojudesius ir leidžianti rinktis tarp dviejų sėdėjimo pozicijų. Prisimenate, kaip vaikystėje mus mokė nesimuistyti, sėdėti ramiai? Kaip turėjome suvaldyti savo natūralius impulsus ir išmokti sustingti kėdėje? Moksliniai tyrimai atskleidė, kad suaugusieji klydo – judriai sėdėti sveika! Tad laikas pamiršti, ko buvome mokomi apie sėdėjimą. MUISTA yra unikali du viename kėdė, kuri leidžia patiems spręsti, kaip ant jos sėdėti: ramiai ar judriai, ant balno ar ant suoliuko. Sustingote? Aktyvuokite skirtingas raumenų grupes pasisupdami pirmyn-atgal (balnas), ar į šonus (suoliukas).

7. MUISTA-min

 

NAMUOS

NAMUOS gamina interjero aksesuarus, sukurtus profesionalių lietuvių produkto dizainerių ir išskirtinai tik šiam prekės ženklui. NAMUOS dizaino estetika pasižymi modernumu, paprastomis linijomis, idėjos kokybe ir funkcionalumu. Visi produktai gaminami Lietuvoje, naudojamos tik nuo seno lietuvių pamėgtos ir natūralios medžiagos – medis, vaškas, linas, oda, žalvaris, keramika ir kt.

2

 

PUŠKU PUŠKU

PUŠKU PUŠKU – jaunas ir kūrybingas verslas, vystantis savo prekės ženklą Lietuvoje ir užsienyje nuo 2008 metų. PUŠKU PUŠKU komanda vadovaujasi filosofija, jog norint būti laimingu nereikia didelių pokyčių ar investicijų, nes kiekvieno gyvenime yra dalykų, dėl kurių galima džiaugtis.

Tos malonios akimirkos, patogiai prisėdus ant sėdmaišio pasvajoti arba su artimaisiais pasidalinti dienos įspūdžiais ir istorijomis, natūraliai tampa džiaugsmo procesu, kuriame mes visi galime dalyvauti. Įkvėpti šios sampratos, PUŠKU PUŠKU suteikia galimybę rinktis iš daugiau nei 1500 skirtingų sėdmaišių, kurie yra sukurti šiuolaikiškiems žmonėms, ieškantiems naujų dizaino idėjų ir unikalumo kiekvienoje detalėje.  Iš plataus spalvų, audinių bei modelių pasirinkimo sau tinkantį minkštą baldą randa net patys išrankiausi stiliaus žinovai.

Šiandien PUŠKU PUŠKU yra didžiausias sėdmaišių gamintojas Lietuvoje ir tampa vis labiau žinomi visame pasaulyje. Kokybiškais rankų darbo gaminiais ypatingai domisi Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Suomijoje bei Švedijoje, todėl įmonė eksportuoja virš 50 % produkcijos.

pusku-pusku-sedmaisiai-vaikams-berniukams-mergaitems-dovana-brezentinis-pufas_gr1889

 

Back To Top