skip to Main Content

Sausio 10 d. 13:00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko tarptautinė „EcoDesign Circle“ projektui skirta konferencija, kurios metu projekto partneriai iš įvairių Baltijos jūros regiono šalių pristatė vykdyto projekto rezultatus bei apžvelgė aktualiausius ekodizaino tematikos aspektus.

  • Renginio metu Europos Komisijos atstovas Lietuvoje Marius Vaščega pristatė pagrindinius iššūkius kovojant su plastiko tarša.
  • „Ecodesign Circle“ projekto partneriai pristatė projekto misiją, uždavinius, rezultatus, sukurtas paslaugas visuomenei ir praktinius sėkmės pavyzdžius Europoje.
  • Lietuvos dizaino forumo vykdančioji direktorė Audronė Drungilaitė apžvelgė ekodizaino situaciją Lietuvoje.
  • Po pranešimų vyko atvira diskusija bei dirbtuvės, kuriomis buvo siekiama atsakyti, kokios yra pagrindinės kliūtys įmonėms taikyti ekologinį projektavimą bei kaip skatinti ekologinį dizainą ir sustiprinti jo tinklą.

Nuotraukos: Vygaudas Juozaitis.

EcoDesign Circle yra trejus metus vykdomas ES projektas (2016–2019 m.). Jį remia „Interreg Baltijos jūros regiono programa“ ir iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas. 2018 m. Lietuvos dizaino forumas prisijungė prie projekto įgyvendinimo Lietuvoje.

Projekto tikslas – sustiprinti projektavimo centrų, mažų ir vidutinių įmonių, pedagogų, dizainerių ir inžinierių įgūdžius ekologinio projektavimo srityje. Pavyzdinių projektų pristatymas ir jų rinkos potencialas turėtų paskatinti verslininkus laikytis ekologinių principų ir išsklaidyti abejones dėl ekologinio projektavimo. Projektu taip pat siekiama panaikinti atotrūkį tarp aplinkosaugos mokslininkų žinių ir ekologinio projektavimo dizainerių įgūdžių bei sąmoningumo.

Projekto partneriai: Vokietijos federalinė aplinkos agentūra (UBA), Suomijos dizaino forumas, Estijos dizaino centras, Gdynės Pamario mokslo ir technologijų parkas, Gdynės dizaino centras, Tarptautinis Berlyno dizaino centras, Švedijos pramoninio dizaino fondas.

Back To Top