skip to Main Content

Lietuvos dizaino forumo jungtinė ekspozicija

„Resta / Baldai ir dizaino sprendimai ’22“ parodoje įsikūrusiame Lietuvos dizaino forumo jungtiniame stende lankytojai turėjo progą išvysti keturiolikos įmonių ir kūrėjų ekspozicijas. Apie visiems dalyviams būdingus aukštus gamybos standartus ir kruopščiai pasirenkamas natūralias medžiagas nepasakosime. Kiekvienas gaminys pasižymi patvarumu ir ilgaamžiškumu. Šias savybes užtikrina medžiagų kokybė, dizainerių išradingumas, gamintojų nuoseklumas ir atidumas. Parodos lankytojai galėjo išvysti unikalių lietuvių gamintojų bei dizainerių produktų. Nespėjusius apsilankyti parodoje kviečiame šiek tiek plačiau paskaityti apie Lietuvos dizaino kūrėjus.

Įkvėpimo gamtoje ieškantis interjero detalių gamintojas „Namuos“ kuria subtilaus dizaino objektus. Visas įmonės asortimentas gaminamas Lietuvoje iš ąžuolo, uosio ir beržo medienos. Estetiškai itin patrauklūs dirbiniai puošiami vilnos, metalo ir odos detalėmis. „Namuos“ naudojamos medžiagos padeda sukurti namų jaukumą ir sumažinti gamybinį poveikį aplinkai, todėl gamybos likučiai naudojami perdirbimui, klientų dovanėlėms arba dovanojami dizaino mokykloms bei papuošalų gamintojams.

Šį kartą parodoje šalia jau žinomų savo gaminių įmonė pristatė pagal individualų užsakymą italų dizainerio Claudijo di Palmos sukurtą sieninį laikrodį iš medžio masyvo, padabintą žalvario spinduliais.

IDDO slow living“ – tai modernių interjero detalių prekių ženklas, išpažįstantis šiaurietiško minimalizmo kryptį. Natūralumą, kokybę ir lakonišką dizainą vertinantis gamintojas kuria metalo ir betono gaminius iš natūralaus medžio, kamščio, lino bei vilnos. Įmonė bendradarbiauja su autentiškais ir inovatyviais Lietuvos dizaineriais bei vietiniais amatininkais – tekstilininkais, keramikais, pynėjais, todėl nuolatos pristato naujus aukštos kokybės produktus. Nors gamyboje naudojamos specialios mašinos ir technika, visi baldai ir aksesuarai yra apdirbti meistrų rankomis.

Parodoje šalia kitų gaminių buvo pristatytas miegamojo lovos modelis „Rest“ ir pakabinamosios spintelės.

IDAS Objects“ – universalumu ir tvarumu pasižyminti baldų linija. Stilingi bei funkcionalūs baldai išsiskiria optimaliu kokybės ir kainos santykiu.

Kūrėjai parodos lankytojams siūlė vardinių baldų seriją – valgomuosius stalus. Visi stalai yra paprastų geometrinių formų, su viena koja, padengti dažymo arba faneravimo būdu.

Pušku pušku“ – tai didžiausias sėdmaišių gamintojas Lietuvoje. „Archiproducts“ konkurse, kuriame buvo pristatyta 650 gaminių, sėdmaišis ,,Cocoon Waves“ laimėjo tarptautinį apdovanojimą. Didžiausioje architektūros ir dizaino informacijos platformoje pasaulyje „Pušku pušku“ įkūrėjo, dizainerio ir direktoriaus Remigijaus Balčiūno kūrinys buvo pastebėtas dėl išskirtinai jaukaus dizaino – tai karantino metu sukurtas itin minkštas sėdmaišis su pledu.

Parodoje „Pušku pušku“ pristatė populiariausius ir stilingiausius porolono sėdmaišių modelius „Om“. Aukštos kokybės, išskirtinio dizaino baldai sukurti siekiant suteikti ypatingą komforto pojūtį. Tai naują poilsio, sėdėjimo, drybsojimo patirtį sukeliantys produktai, verčiantys tirpti iš malonumo.

Prekių ženklas „Lonas“, geriausiai žinomas dėl didelės patirties gaminant miegamojo čiužinius. Išskirtiniai rankų darbo produktai gaminami pagal individualius užsakymus. Gamintojas siūlo platų dizainerių kurtų lovų, aukštos kokybės antklodžių, pagalvių, išskirtinio dizaino patalynės ir kitų miegamojo aksesuarų asortimentą.

Šiemet parodoje „Lonas“ pristatė miegamojo tekstilės asortimentą: patalynės komplektus, paklodes, pagalves, antklodes ir kt. Didžiąją dalį patalynės komplektų sudaro 90 proc. egiptietiškos medvilnės satinas. Komplektus galima rinktis iš dviejų naujų kolekcijų: vienspalvės, kurią sudaro dešimt atspalvių, ir modernaus dizaino raštuotos, atspaustos skaitmenine spauda.

March“ garsėja unikaliomis šviesą atspindinčių gaminių ir užrašams pritaikytų drabužių kolekcijomis bei inovatyviomis interjero detalėmis. Gamintojas sako, jog neišranda naujų dalykų, tik tobulina esamus. To rezultatas – neįprasti įprasti dalykai! Didžiausia vertybė yra produkto idėja. „March“ daiktai visuomet išsiskiria minimalistiniu dizainu ir praktišku panaudojimu. Dėl įmantrios išvaizdos autoriniai gaminiai keičia požiūrį į įprastą drabužių madą ir nustato saugos aksesuarų dėvėjimo tendencijas. Gamintojas kuria unikalius daiktus: šviesą atspindinčius ženkliukus, atšvaitinius drabužius, krepšius, kuprines, transformuojamus inkilus, staltieses, kurių nereikia lyginti, ir kitus naujoviškus bei netikėtus gaminius.

Savo stende „March“ demonstravo naujas šviesą atspindinčias kuprines. Taip pat pristatė unikalius staltiesių raštus ir naujas šviesą atspindinčių aksesuarų spalvas.

„Kopar“ meistrai turi sukaupę neįkainojamos patirties kuriant išskirtinius metalų paviršius baldams ir interjerui, o kūrybinio įkvėpimo įmonės įkūrėjai pirmiausia semiasi iš papuošalų kūrimo.

Įmonė siūlo žalvario, vario ir aliuminio gaminius, dėl oksidacijos, neįprastų formų ir tūrių dažnai tampančius rafinuotais meno objektais. Kiekvienam žalvario ir vario artefaktui meistrai suteikia magijos ir taip patvirtina savo neprilygstamą meistriškumą. Parodoms „Kopar“ gamina naujų spalvų modelius. Šių metų parodoje buvo galima gyvai išvysti įspūdingą sendinto vario altorių.

Minkštųjų baldų gamintojas „Sedes Regia“ šiemet švenčia 30 metų jubiliejų. 1992-aisiais įmonė pradėjo veiklą pasivadinusi „Jurga design“, 1996 metais išplėtė veiklą ir ėmė gaminti baldus viešoms vietoms, o 1998-aisiais „Sedes Regia“ tapo oficialiu įmonės pavadinimu ir prekių ženklu.

Įmonės specialistai per kelias dienas gali pagaminti prototipą iš paprasto eskizo – maksimalus rezultatas pasiekiamas naudojant optimalius laiko resursus. Patirtis leidžia įmonei priimti įvairius iššūkius ir orientuotis į dizaino naujoves. „Sedes Regia“ sukurti funkcionalūs baldai suteikia namams ir komercinėms patalpoms stilingumo.

Parodoje buvo galima pamatyti nuotraukų, kuriose įamžinta įmonės raida ir istorija, bei keleto lietuvių dizainerių skirtingais laikmečiais sukurtų modernaus stiliaus baldų.

Virūna“ – įmonė, kurioje pažangios technologijos dera su rankų darbu. Standartinius baldus nestandartinėms erdvėms kuriantis gamintojas siūlo atidumą kliento poreikiams, aukščiausią kokybę ir profesionalų dizainą.

Parodoje „Virūna“ pristatė ore plaukiantį valgomojo stalą – įmantria faneruote dengtas stalviršis su poliruoto organinio stiklo kojomis.

EMKO – funkcionalaus šiuolaikiško dizaino baldų ir interjero aksesuarų gamintojas. Įmonė siekia suburti pasaulinę dizainerių ir klientų, kuriančių ir vertinančių funkcinį dizainą bei optimizmą keliančią šiuolaikinę estetiką, bendruomenę. Taigi visi gamintojo produktai sukurti taip, kad klientas galėtų žaismingai keisti daiktų padėtį erdvėje.

Parodoje buvo galima išvysti dizainerių „Ect. Ect.“ – Inesos Malafej ir Arūno Sukarevičiaus – valgomojo baldų komplektą, kuris 2021 m. nacionaliniame konkurse „Geras dizainas“ buvo pripažintas geriausiu gaminiu baldų ir šviestuvų kategorijoje, ir naujausius gaminius – kėdes, žurnalinius staliukus.

Indi“ – šviestuvų, interjero detalių ir baldų dizainerio Simono Tarvydo įkurtas tvaraus dizaino ženklas. Perdirbto popieriaus technologiją „Repaper“ pasitelkęs kūrėjas tapo pirmuoju žiedinio dizaino atstovu Lietuvoje. „Repaper“ interjero elementai ateityje gali būti iš naujo perdirbami ir naudojami kaip žaliava naujiems dizaino objektams kurti. Tai leidžia sukurti nenutrūkstantį kūrybos ir gamybos ratą, skatinantį atsakingą vartojimą bei puoselėjantį progresyvias šiuolaikinio dizaino idėjas.

Puošnūs aplinką tausojantys baldai ir šviestuvai yra lengvi ir jaukūs. Jie kelerius metus iš eilės įvertinti nacionaliniais „Gero dizaino“ apdovanojimais. Betoninių formų iliuziją sukeliantis dizainas leidžia dizaineriui atrasti savo išskirtinę auditoriją ir pripildyti kliento namus jaukumo.

EASE baldų salonai prekiauja gaminiais, kuriuose harmoningai dera modernus dizainas ir funkcionalumas. Ekologiški alyva dengti lietuviški baldai gaminami taip, kad klientas galėtų juos atsinaujinti pats. Įmonės asortimente – tiek vietoje iš natūralių medžiagų, pasitelkiant aukštąsias technologijas, pagaminti stalai, kėdės, korpusiniai baldai, tiek globaliai pripažinti baldų prekių ženklai iš Švedijos, Belgijos, Vokietijos, Italijos ir kitur. Tarp komfortiškam gyvenimui pritaikytų baldų galima rasti itin stilingą komodą su integruotu termometru ir oro drėgmės matuokliu bei gėlių vazonu, lengvai išplečiamus ąžuolo masyvo stalus su paslėptais mechanizmais, vis patogesnes sofas-lovas, komodas ir „Hi-Fi“ garso kolonėlėmis. Tai visų pagrindinių baldų rūšių ir aksesuarų produktų tiekėjas.

Parodoje EASE pristatė „Linea“ kolekcijos papildymą: spinteles, naujas kėdes su naujuoju buklė audiniu.

Rūtos Būtėnaitės kilimų dizaino studija specialiai interjerams projektuoja ir gamina kilimus. Kaip pati Rūta sako: „Kilimai – tai namų dvasios, jų tradicijos kūrimas, meno kūrinys, eksponuojamas ant žemės. Per daugiau nei 20 kilimų kūrimo metų atėjo patirtis, leidžianti pajusti kiekvienos šeimos lūkesčius ir nuspėti architektų bei interjero dizainerių vizijas. Kiekvienam interjerui, priklausomai nuo jo stilistikos, kolorito, raštų, specialiai kuriami kilimai. Parenkamas labiausiai derantis natūralus pluoštas, spalvinė skalė, kuriamas piešinio dizainas ir pagaminamas kokybiškas ilgalaikis produktas.“

Šalia kilimų dizaino forume autorė pristatė ir universalias savo piešinių, tinkančių daugeliui individualių ir visuomeninių interjerų, autorines reprodukcijas. Ji dalijosi savo aistra piešti ir paskleidė galimybę įkurdinti savo namuose jos piešinį – „kiekvieną su savo naratyvu, savo magija ir užburiančiu paslaptingumu“. 

Žurnalas „Centras / Interjeras.lt“ pristatė naujus studijos „KiTAIP“ baldus „KnoTie“. Tai puikus kūrybinis instrumentas, skirtas tiek vaikams, tieks suaugusiesiems. Staliuko šonai perforuoti skylutėmis, per kurias galima varstyti virvutes ir sukurti vis naują raštą. Tai puiki edukacinė ir kūrybinė priemonė, padedanti kurti tvaresnį tėvų ir vaikų ryšį.

Lietuvos dizaino forumo jungtinę ekspoziciją iš dalies finansavo ES regioninio vystymo fondas.

Back To Top