skip to Main Content

Startuoja paraiškų teikimai į Dizaino savaitė 2022!

Šiais metais Lietuvos „Dizaino savaitė“, organizuojama asociacijos „Lietuvos dizaino forumas“ vyks gegužės 23-29 d., kviečia drauge atkreipti dėmesį į pastarųjų metų pasiekimus, pažangą bei inovacijas. Siekti praplėsti dizaino sąvoką, suteikti erdvės ne tik estetikai ir performatyvumui, tačiau ir įžvalgiam funkcionalumui bei ateities sprendimams – kartu palaikant kokybę.

Asociacija skelbia, jog šių metų dizaino festivalio spalva – ryški oranžinė, o tema – #Įžvalgos. Žodis – įžvalga, tai gebėjimas pastebėti įvairius dalykus, kurie gali būti ne visiems akivaizdūs. Kaip ir pati spalva – geltonos ir raudonos spalvų derinys priverčia perteikti jaudulį, šilumą bei entuziazmą, taip ir šių metų tema kviečia atskleisti kilusias idėjas su džiaugsmu, kurį suteikia kažko naujo atradimas, galimybė su entuziazmu dalintis savo įžvalgomis ir tikslais.

Šalies dizainą ir verslą vienijantis Lietuvos dizaino forumas, atsakingas už „Dizaino savaitės“ festivalį jau 17 metų, šiemet kviečia apsižvalgyti ir atidžiau panagrinėti dizainą.

 

„Idėja organizuoti Lietuvoje dizaino savaitę kilo dar 2005 metais. Eigoje konsultavomės su Milano (Italija) ir Eindhoveno (Olandija) dizaino savaičių organizatoriais. Nuo jų skiriamės tuo, kad lietuviškas festivalis apima net 6 miestus, todėl jame gali dalyvauti tiek žinomi pasaulyje gamintojai, tiek pavieniai kūrėjai dirbantys lokalioje rinkoje. Kasmet renginiai ir ekspozicijos stebina bei supažindina visuomenę su naujausiais Lietuvos ir užsienio dizainerių kūriniais. Turėjome svečių iš visos Europos, bendradarbiaujame su ambasadomis ir kitų šalių dizaino asociacijomis, esame Europos dizaino asociacijos BEDA nariai, todėl „Dizaino savaitėje“ dalyvauja ir gaminius renginiuose pristato žymiausi prekiniai ženklai. Tikimės, kad gerasis dizaino virusas nugalės blogąjį COVID-19, o dizaineriai pasiūlys ne vieną įdomų sprendimą sparčiai besikeičiančiam gyvenimo būdui.“- sako vienas iš Lietuvos dizaino forumo steigėjų ir Lietuvos dizaino savaitės organizatorių Vytautas Gurevičius.

Daugiau apie festivalį – https://dizainosavaite.lt/apie/

Paraiškų formos ir jų teikimas – https://dizainosavaite.lt/paraiska/

Festivalio organizatorius – Lietuvos dizaino forumas

Festivalio rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba

Informacinis partneris – žurnalas „Centras/Interjeras“, LRT, JcDecaux

Back To Top