skip to Main Content

news_120

Pirmą kartą organizuotame Baltijos šalių baldų gamintojų dizaino konkurse Lietuvos dizainerių darbai laimėjo pirmąją vietą pramoninio dizaino kategorijoje ir konkurso Grand Prix.

Konkurso Rygoje Grand Prix – Didysis prizas – buvo paskirtas kompanijai „Sedes Regia“ ir dizaineriui Jonui Jurgaičiui už itin originalų sėdimąjį baldą „Alien“. J. Jurgaitis  teigia, kad tai esanti tiesiog žinia Žemės gyventojams nuo kažkada dizainerį pagrobusių ateivių. Panašiai kaip ir J. Brundzos kūrinys, J. Jurgaičio baldas neatrodo labai patogus naudoti, bet nuomonė pasikeičia jį išbandžius. Komisijos narys Estijos dizainerių sąjungos valdybos narys Villi Pogga pripažino, kad nieko panašaus niekuomet dar nėra matęs: „Tai visiškai naujas požiūris, ir todėl nesunkiai nugali paprastas senų idėjų interpretacijas“.

„Alien“ gaminamas iš specialiu audiniu aptrauktų putų poliuretano „dredų“, sujungtų itin aukštos kokybės klijuotos medienos detale. Šalia standartinio varianto egzistuoja ir šviesos diodų pagalba švytinis bei „Swarowski“ kristalais puoštas „Alien‘ai“.

Studijos LTD“ gaminamą kabyklą „Auga“ (dizaineris Juozas Brundza) vertinimo komisija išrinko geriausiu pramoninio dizaino baldu. „Auga“ – iš pirmo žvilgsnio įsimenama, nesudėtinga ir universali, bet kartu poetiška. „Viskas paprasta – kiekvienam šeimos nariui kabliukas pagal ūgį – ir galimybė augti“ sako dizaineris Juozas Brundza, kuriam pastaraisiais metais konkursuose nuolat sekasi: pavasarį „Auga“ laimėjo konkurse [neformate], praėjusiais metais pažymėtas daugiafunkcis lauko baldas „Lya“.

„Auga“ gaminama dviejų variantų – iš laminuotos beržo faneros bei plastikinė, kuri reikalauja mažiau rankų darbo ir todėl yra labiau prieinama masiniam pirkėjui.

Baltijos šalių baldų gamintojų dizaino konkursas organizuotas tryliktojoje tarptautinėje baldų ir interjero dizaino parodoje „Baltic furniture“, kuri vyko spalio 2-5 dienomis Kipsalos parodų centre. Konkurso organizatoriai – BT1 ir asociacija „Latvijas mēbeles“. Daugelis konkurso dalyvių iš Lietuvos buvo eksponuojami kaip „Lietuvos dizaino rinktinė“ – keliaujanti ir nuolat papildoma lietuvių baldų dizainerių ir baldų pramonės pasiekimus atspindinti paroda. Projektą organizuoja asociacija „Dizaino forumas“. Ekspozicijos kuratorius  Marius Dirgėla sako: „Reakcija, kurios sulaukėme iš Latvijos publikos ir konkurso vertinimo komisijos profesionalų, patvirtino, kad lietuviško dizaino „bendro vardiklio“ paieškos vyksta teisinga kryptimi“.

Kitose dviejose konkurso kategorijose – unikalaus dizaino ir dizaino idėjos – laimėjo latvių darbai. Pirmojoje pažymėta Staņislavs Kacs, Pēteris Ozoliņš ir kompanijos „Design House“ sukurta barokinių formų komoda „4Vase“. Geriausios dar nerealizuotos idėjos nominacijoje nugalėtoju paskelbtas dizaineris Aigars Meždreijers už prieškambario sistemą „Wave“, sukurtą kompanijai „Feidi“.

Lietuvių dizainerių darbai parodoje buvo pristatyti kaip „Lietuvos dizaino rinktinė“, ekspozicija, sudaryta iš sėkmingiausių per paskutiniuosius dešimt metų sukurtų baldų. „Rinktinės“ kuratorius  – Marius Dirgėla, asociacija „Dizaino forumas“. Rėmėjas – Lietuvos institutas.

This Post Has 0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


+ 3 = aštuoni

Back To Top