skip to Main Content

news_67Asociacija „Lietuvos dizaino forumas“ jau antrąkart parodos „Baldai“ metu surengė baldų dizaino konkursą [neformate]. Šių metų konkurso, kaip ir praėjusiais metais kuruoto Naurio Kalinausko, tema – „Du viename“, skirta baldo transformacijos galimybių paieškoms.

Susumavus žiuri narių balsus, paaiškėjo konkurso laimėtojai:
I-oji vieta skirta Mindaugui Žilioniui už SOSS. Tai unikali sistema, leidžianti iš vienodų sudedamųjų dalių itin paprastai konstruoti plastiškų formų interjero elementus;
II-oji vieta atiteko studijai LTD (po šiuo pavadinimu slepiasi dizaineris Juozas Brundza) už chrestomatinės užduoties sprendimą – plieninį krėslą LYA, galintį būti ir standartinio, ir komfortiško pažeminto aukščio. Minimalistinio dizaino LYA itin tinka lauke – net ir kai lyja, viena iš sėdimųjų dalių lieka sausa;
III-ąją vietą laimėjo Lukas Peršakovas su lentyna BARDAKĖLIS. Paslėptais lankstais sujungti faneriniai kubai leidžia jungtys leidžia transformuoti šią sistemą, sukuriant ne vien stačiakampes struktūras.

Diplomai skirti: Vytautui Puzerui už šviesoje nematomą, o tamsoje matomą ženklinimo sistemą ION, Neringai Dervinytei už kietoką ir minkštą kėdę MINT bei Onai Januškevičiūtei už lengvutę plastikinę širmą-lentyną ORIGAMI.

Konkurso dalyvių darbus vertino tarptautinė žiuri: turbūt garsiausias ligšiol Lietuvoje apsilankęs dizaineris arch. Roberto Palomba iš Italijos, tarpdisciplininių studijų profesorius Ronald Jones iš JAV, mums jau pažįstamas dizaino profesorius George Teodorescu, lietuvių dizaineriai Nauris Kalinauskas, Renatas Šukys, „Lietuvos dizaino forumo“ direktorius Marius Dirgėla ir Vilniaus dailės akademijos studijų prorektorius dr. Arūnas Gelūnas.

„Lietuvos dizaino forumas“ žada, kad konkursas bus rengiamas ir kitąmet, nes akivaizdu – jis padeda atsiskleisti naujiems talentams, išgarsėti naujiems vardams. Numatoma, kad 2008-ųjų [neformate] tema bus paskelbta ankstyvą rudenį.
[neformate] šiemet vėl įvyko padedant Dizaino savaitės dalyviams, taip pat – parodų centrui „Litexpo“, tradiciškai skyrusiam parodos ploto, bei individualių dizainerių rėmėjams.

This Post Has 0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


− 5 = nulis

Back To Top