skip to Main Content
Pavasaris ir vasara asocijuojasi su naujumu ir lengvumu, džiaugsminga bei atsipalaidavusia nuotaika. Šis metų sezonas neturi tikslios spalvinės gamos ir leidžia būti visiškai kūrybingam, t. y., kartais rinktis atspalvius kurie yra šilti, šviesūs, gyvi ir švytintys, o kartais likti ties tamsiais, giliais ir viską telkiančiais tonais. Būtent dabar norisi keistis ir keisti viską aplink!
Asmeninis stilius ir namai – ne išimtis, ypač šiuo karantino laikotarpiu. Būtent į šiuos du dėmenis norisi perkelti sezono dovanojamą emocinį turtingumą, atgaivinant tiek stilių, tiek ir interjerą stambesniais ar smulkesniais naujais dizaino pirkiniais. Taigi „Lietuvos dizaino forumas“ pateikia naujausius ir geriausius lietuviško dizaino produktus, kurie šiam pavasariui ir vasarai gali padėti ateiti kiek ankščiau į mūsų visų namus.

VIDAUS INTERJERAS

Dizaino ženklas „INDI“, su dizaineriu Simonu Tarvydu, yra originalių šviestuvų ir daiktų namams kūrybinė studija. Šį sezoną „INDI“ pristato daugiafunkcinį toršerą „Tete-a-Tete“ (perdirbtas popierius, plienas, stiklas; 420x420x1850). „Tete-a-Tete“ – universalus sprendimas įvairioms interjero erdvėms sukurtas pasitelkiant perdirbtas medžiagas ir inovatyvius sprendimus. Tai veidrodis ir atstumo sensoriumi valdomas šviestuvas. Šviesą galima nukreipti bet kuria kryptimi, taip praplečiant šviestuvo panaudojimo galimybes. Srautas nukreiptas į lubas,  sukurs jaukų atmosferinį apšvietimą, o pasukant šviestuvo galvą žemyn, apšvietimas bus tinkamas skaitymui. Šviestuvo/veidrodžio atraminės metalo konstrukcijos paviršius apgalvotai nepadengtas dažais, siekiant pabrėžti medžiagų prigimtinį natūralumą ir išvengti nuobodaus sterilumo. Vidurinės dizaino objekto dalies paskirtis – kabykla. „INDI“ įkūnija namų jaukumą, daikto ir šviesos skleidžiamą atmosferą, individualumą. Simonas Tarvydas sako, jog esame šiauriečiai, todėl mums artimas nuosaikumas, medžiagų natūralumas, išgrynintos formos. Būtent dėl šios priežasties dizaino studijos kuriami daiktai yra ne tik estetiški, draugiški aplinkai, bet ir turinys potekstę, bei žadinantys vaizduotę.

 

Tete-a-tete, dizaineris Simonas Tarvydas, INDI
Tete-a-tete, dizaineris Simonas Tarvydas, INDI

Tete-a-tete_Simonas Tarvydas_INDI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

Architektūrinės vėlyvojo modernizmo geometrinės formos bei archajiška suolinio baldo konstrukcija apsijungia „MERGE“ stalelyje. Iš vienos pusės žvelgiant, metalas atlieka plonos linijos vaidmenį, tuo tarpu, medis – dėmės. Iš kitos pusės, atvirkščiai – medis tampa linija, o metalas geometrine dėme. Atvira konstrukcija bei formos grynumas, leidžia stalelį sutalpinti plokščioje pakuotėje ir su malonumu lengvai surinkti: nereikalauja įrankių ar tvirtinimo detalių (surinkimas nereikalauja jokių tvirtinimo mechanizmų; jį sudaro 4 suneriamos detalės; naudojami yra sendintas medžio masyvas bei dažytas plienas; 50x40x30). 

IDDO slow living, staliukas Merge, dizainerė Evelina Kudabaitė
IDDO slow living, staliukas Merge, dizainerė Evelina Kudabaitė

Lovos staliuką „MERGE“ pristato „IDDO slow living“ – tai modernių baldų ir interjero aksesuarų prekinis ženklas, išpažįstantis šiaurietiško minimalizmo kryptį, pamėgtas šiuolaikiškų miesto gyventojų, kurie vertina natūralumą, kokybę ir simplistinį dizainą. Lovos staliukas yra sukurtas kartu su profesionale produkto dizainere Evelina Kudabaite, kuri yra daiktų dizainerė, savo kūryboje ieškanti pusiausvyros tarp neapdoroto ir tobulo, atsitiktinio ir numatyto. 

 

 

 

 

 

„NAMUOS“ kviečia pavasarį papuošti namus žalvariniais, organinių formų padėkliukais (10 x 13 x 0,15). „VARVA“, sukurtais stilizuojant kiaušinio trynio tekėjimo formą, bei „PALMĖ“ primenantis palmės lapo formą. Šie padėkliukai pagaminti iš brangaus metalo – žalvario, kas suteikia prabangos ir kokybės pojūtį, bei turi išliekamąją vertę. Jie gali būti naudojami kaip subtilus aksesuaras kasdienai, padėti puodeliams, taurėms, žvakėms ar dekoruoti stalą vestuvių, jubiliejų ar kt. šventėms. Dėl dekoratyvaus dizaino, taip pat gali būti naudojami ir kaip dekoracija, interjero akcentas. Apatinė dalis turi silikonines pagalvėles, kurios apsaugo stalo paviršių.

Žalvariniai organinių formų padėkliukai „VARVA“, gamintojas "Namuos", dizainerė, architektė Inga Urbonaitė - Vadoklienė.
Žalvariniai organinių formų padėkliukai „VARVA“, gamintojas „Namuos“, dizainerė, architektė Inga Urbonaitė – Vadoklienė

Abiejų objektų dizainas yra sukurtas architektės Ingos Urbonaitės – Vadoklienės. Juos pristato dizaino studija „NAMUOS“ gaminanti interjero aksesuarus, sukurtus profesionalių lietuvių produkto dizainerių ir išskirtinai tik šiam prekės ženklui. 

Žalvariniai organinių formų padėkliukai „VARVA“, gamintojas "Namuos", dizainerė, architektė Inga Urbonaitė - Vadoklienė.Modernumas, paprastos linijos, idėjos kokybė ir funkcionalumas – toks yra šios studijos dizaino suvokimas. Visi, Lietuvoje gaminami produktai, kuriami naudojant nuo seno lietuvių pamėgtas ir natūralias medžiagas – medis, vaškas, linas, oda, žalvaris, keramika ir kt. 

 

 

 

 

Lietuviškieji miego meistrai – „LONAS“ –  šį pavasarį siekia padovanoti lengvas ir estetiškas naktis. Naujoji „LONAS HOME“ patalynės kolekcija „Moderno“ – skirta pasiilgusiems šilumos, saulės spindulių ir tikro buvimo su gamta. Šio sezono kolekcija nuneša į svajingą rytojų: nuo ryto ankstyvi čiulbantys pranašai prišaukia pirmuosius saulės spindulius, kurie ramiai ir lengvai kaip pienės pūkas keliauja po visą pasaulį ir įvairiausiomis spalvomis tarsi nematomu teptuku nuspalvina mūsų dieną. „Moderno“ kolekcijos patalynės užvalkalai yra sukurti norintiems papuošti miegamąjį bei sapnus. Vienspalvė antrojo audinio pusė nuramina ir suvaldo ryškų dizainą bei tuo pačiu suteikia galimybę mums patiems tapti kūrėjais, nes galima modeliuoti vienspalves bei ryškias komplekto dalis, bei ieškoti išraiškingų derinių. Patalynė pagaminta iš aukščiausios kokybės medvilnės satino, o specialios technologijos spauda užtikrina, kad dažai giliai įsiskverbia į siūlą, tad galima būti užtikrintiems, jog patalynės spalvos mažai keisis net ir po daugelio skalbimų. Toks tvarus „LONAS“ sprendimas ir sukurti dizainai puikiai įsilies į ramią miegamojo erdvę ir tuo pačiu taps akį traukiančiu akcentu.

Naujoji „LONAS HOME“ patalynės kolekcija „Moderno“
Naujoji „LONAS HOME“ patalynės kolekcija „Moderno“
Naujoji „LONAS HOME“ patalynės kolekcija „Moderno“
Naujoji „LONAS HOME“ patalynės kolekcija „Moderno“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EMKO odinis fotelis „Naïve Low Chair“
EMKO, odinis fotelis „Naïve Low Chair“

„EMKO“ yra lietuviška įmonė, kurianti modernaus dizaino baldus bei kitus namų interjero elementus. Jų  kuriami objektai išsiskiria sumanaus, funkcionalaus dizaino ir kūrybinio polėkio derme, bei suteikia erdvėms nuosaikaus, komfortiško šiuolaikiškumo įspūdį. Šiam sezonui „EMKO“  pristato net dvi naujienas –pavasariškos alyvinės spalvos „Naïve Sofa“ ir odiniu „Naïve Low Chair“ foteliuku (objektų dizaineriai Inesa Malafej ir Arūnas Sukarevičius).

EMKO, alyvinės spalvos „Naïve Sofa“
Alyvinės spalvos „Naïve Sofa“, gamintojas EMKO

Mados olimpo viršūnę pasiekusios alyvinės spalvos „Naïve Sofa“ tikrai papuoš jūsų namus ir maloniai stebins ne vieną. Šios dvivietės ar trivietės lengvų linijų sofos alyvinės spalvos gobelenas, iš danų gamintojo „Gabriel“ kolekcijos. Akį traukia mikroornamentine tekstūra ir yra pagamintas iš 100% poliesterio, todėl ateityje jį bus galima nesudėtingai perdirbti. Gamtoje randamas formas atkartojanti, sofa yra ko gero minkščiausias nuolat augančios serijos „EMKO Naïve“ baldas. Tai išskirtinio dizaino elementas, sukursiantis ypatingai jaukų mikroklimatą tiek privačiame, tiek viešame interjere. Na, o „Naïve Low“ krėslas pasižymi visai serijai būdingu lengvai išrenkamu ir kompaktiškai supakuojamu rėmu. Plati odinė juosta, kuria atlošas yra tvirtinamas prie medinės konstrukcijos, objektui suteikia išskirtinį charakterį. Odos ir uosio medienos sintezė išryškina jo savitumą ir funkcionalumą. 2021 m. kolekcija papildyta konjako rudos ir anglies juodos spalvos natūralios odos versija.

 

Rūta Butėnaitė, individualus kilimų dizainas
Rūtos Būtėnaitės kilimų dizaino studija, individualus užsakymas

Dizainerė Rūta Būtėnaitė žinoma kaip tekstilės užkalbėtoja. Šios dizainerės kuriami kilimai, neretai individualiai projektuojami specialiai interjerui – ne tik interjero dizaino sprendimas. Kaip teigia pati dizainerė, tai namų dvasios, jų tradicijos kūrimas ir tuo pačiu meno kūrinys, eksponuojamas ant žemės. Kiekvienam interjerui, priklausomai nuo jo stilistikos, kolorito, raštų, specialiai kuriami projektai, parenkamas labiausiai derantis kilimo pluoštas. Dizainerės piešinių autorinės reprodukcijos – universalios, tinkančios į daugelį individualių ir visuomeninių interjerų. Viena iš nedaugelio vienetinių kilimų kūrėjų Lietuvoje, Rūta Būtėnaitė, sako, jog negalima nuvertinti šios interjero detalės galios.

 

 

 

 

 

 

 

Šį pavasarį produkto dizainerė Barbora Adamonytė-Keidūnė pristato autorinę jubiliejinę kolekciją, kurią sudaro laipsniškai didėjantys bei sunkėjantys objektai: pupelių formos ąžuoliniai rūbų kabliukai, metalo ir keramikos derinio aliejinė žvakidė, kelių medžiagų kombinacijos lentynėlė ir medinis pufas, apjuostas rankų darbo odiniu diržu su kišene. Šie keturi objektai sujungia odą, keramiką, medį ir metalą į funkcionalias namų detales. „Pup“ sieniniai kabliukai buvo sukurti pastebėjus pabirusių pupų raštą. Tokį efektą kuria ir „Pup“ – taškas ant sienos iš tolo, linkiai ir rievės – iš arti. Aliejinė žvakidė „Petalo“ sukurta stebint šviesą, slystančią lenktais paviršiais, kai kintantis paviršiaus kampas laužia spindulį ir išskirsto šviesą. Į rankų darbo keramikinę dalį pilamas alyvuogių aliejus, uždengiamas metalo žiedlapiu.

Ponto lentyna ir Petalo žvakidė, dizainerė Barbora Adamonytė-Keidūnė
„Ponto“ lentyna ir „Petalo“ žvakidė, dizainerė Barbora Adamonytė-Keidūnė

„Ponto“ lentyna yra surenkama sausu būdu. Po medine dalimi kaba odinė juosta, kuri taip pat veikia kaip lentynos dalis smulkmenoms, tarsi po tiltu esanti architektoniška konstrukcija. Sunkiausias kolekcijos objektas, papildytas odine kišene mažai knygai. Barbora Adamonytė-Keidūnė – produkto dizaino kūrėja, dizainerė praktikė ir dėstytoja, kuri daugiausiai dirba mažagabaričių dizaino objektų srityje.

Barbora Adamonytė-Keidūnė kabliukai Pup
Sieniniai kabliukai „Pup“, dizainerė Barbora Adamonytė-Keidūnė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pažangių sprendimų akiratyje „Pušku pušku” išdidžiai pristato naują „GAIA“ kolekciją. Šiam audiniui gaminti yra naudojami pluoštai yra pagaminti iš perdirbamų poliesterio atliekų. Iš buteliukų į audinį? Taip! Smulkintuvai butelius sutrina į mažus gabalėlius, kurie yra išplaunami, išdžiovinami ir išlydomi. Iš šios masės purkštukai suformuoja vientisas plastiko gijas. Joms išdžiūvus, mašina jas susmulkina į mažus gabalėlius. Taip gaunamos granulės, iš kurių spaudžiamos gijos vyniojamos ant ričių ir naudojamos audinių gamybai. Kodėl „Pušku pušku” nauja „GAIA“ kolekcija yra verta dėmesio? Nes ji iš perdirbto plastiko (senų PET butelių), audinį galima skalbti, jis yra nedegus; išgautos ir siūlomos net 8 pastelinės spalvos yra tiek lengvai derinamos interjere, tiek ir tampančios jo akcentu. Ženkime žingsnį link geresnio pasaulio su švaresne aplinka ir gamta renkantis sėdmaišius, lauko baldus bei lengvas sofas iš tvarių medžiagų.

Pušku pušku fotelis vidaus ir lauko poilsiu
Pušku pušku fotelis vidaus ir lauko poilsiu
GAIA Pušku pušku sėdmaišis
Pušku Pušku sėdmaišis vidaus ir lauko poilsiui 

ASMENINIS STILIUS

„Indigo design“ transformuojamos rankinės
„Indigo design“ transformuojamos rankinės

„Indigo design“ – tekstilės ir dizaino studija, sukurta talentingų dizainerių Elzės Sakalinskaitės ir Militos Balčaitytės dueto. Idėja kurti rankines ir kuprines kilo pačioms beieškant tobulo aksesuaro, todėl dabar „Indigo design“ gali pasiūlyti gausybę transformuojamų rankinių ir kuprinių, sukurtų stilingam ir sąmoningam vartotojui. Šiam sezonui „Indigo design“ asortimentas pasipildė ir naujomis žavingomis spalvomis ir tekstūromis, kurios leis inkorporuoti šį transformuojamą aksesuarą į savo garderobą bei pritaikyti jį kuriant gausybę skirtingų pavasario derinių. 

NDIGO transformuojama kuprinės

 

 

 

 

 

 

 

 

SILVIJART lininės kosmetinės ir rankšluosčiai
SILVIJART lininės kosmetinės ir rankšluosčiai

„Silvijart“ primena, jog linas, kaip medžiaga, yra madingas ištisus metus, tačiau jo pikas – pavasario bei vasaros sezonas, ir pristato – kelionines kosmetines ir rankšluosčius (kosmetinių dydžiai: 5x15x20 ir  9x24x31; rankšluosčių dydžiai: 34×38 ir 52×67). Lino kosmetinės? Taip! Jos austos iš 100 % lininių siūlų, o pamušalas pasiūtas taip pat iš 100% lininės medžiagos. Dviejų dydžių kosmetinės išaustos skirtingais raštas, tad pasirinkti iš ko tikrai yra.

Naudojamos neutralios lino spalvos – juoda bei grafito – minimalizmo klasika, tad toks koloritas neabejotinai tiks tiek vyrams, tiek moterims, tiek ir vaikams. Tai senų tradicijų tąsa, kuri yra tiems, kurie mėgsta natūralumą, bei vertina tvarią madą ir ilgaamžiškumą. „Silvijart“ yra Silvijos Juozelskytės-Vaičiulienės įkurta tekstilės dizaino studija. Dizainerė propaguoja handmade darbo specifiką ir audžia gaminius pati. Ilgametė patirtis atliekant šį darbą užtikrina nepriekaištingą darbų kokybę, o pasirenkamos, tik iš natūralios, medžiagos (linas, vilna, šilkas) suteikia malonumą ne tik matyti, bet ir leisti gaminius.

 

 

 

Ingrida Jasinskė, „kARTu“ kūrybos vadovė, pristatydama šio sezono kolekciją “Atspirtis” pasirinko tris ingredientus: lengvumą, įvairovę ir drąsą. Kolekcija kalba apie laisvę sąmoningai bei motyvuotai laužyti taisykles, paminti idilę, atrasti naujas spalvas, apie ieškojimus ir savęs atradimus naujuose amplua. „Astilbė“, „Eukaliptas“ ir „Dašis“ – tai kolekciją sudarančių naujų rankinių modelių pavadinimai. „Dašis“ yra mažo silueto rankinė, kuri gali būti derinama kaip aksesuaras (ant juosmens, ant kaklo ar ant peties). Mėgstantiems didesnį bagažą puikiai pasitarnaus „Eukalipto“ rankinė ar „Astilbės“ krepšys, kuriame vietą ras visas moteris gyvenimas. Šioje kolekcijoje persipina ne tik skirtingi charakteriai, bet ir švari, lengvumo suteikianti balta spalva. Taip pat yra įvedami ir pasteliai tonai, kurie harmoningai žaidžia tarpusavyje. Laikantis tvarios gamybos vertybių rankinių kolekcija yra ypač apgalvota, o jų pagaminta vos po kelis prototipus su galimybę klientui užsisakyti norimą gaminį individualiai. „kARTu“ prekės ženklas visapusiškai atspindi rankų darbo sąvoką, nes visi „kARTu“ objektai yra siūti rankomis ir mažais kiekiais, siekiant išlaikyti tvarios gamybos vertybes. Kokybiškoms rankinėms išlaikant tvarumą, prekinis ženklas „kARTu“ skatina mažesnę vartojimo kultūrą bei vartotojiškumo sąmoningumą. 

Kartu rankinės
„Dašis“ yra mažo silueto rankinė, dizainerė Ingrida Jasinskė, „kARTu“ kūrybos vadovė
„Eukalipto“ rankinė ir „Astilbės“ krepšys, dizainerė Ingrida Jasinskė, „kARTu“ kūrybos vadovė
„Eukalipto“ rankinė ir „Astilbės“ krepšys, dizainerė Ingrida Jasinskė, „kARTu“ kūrybos vadovė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Taigi nuo padėkliukų, patalynės ir juvelyrikos iki originalių kilimų bei interjero aksesuarų ar baldų – lietuviškas dizainas ir jo kūrėjai turi ką pasiūlyti kiekvieno iš mūsų skoniui. Tam, kad namai ir juose kuriamas gerbūvis atspindėtų pavasario atnešamus atsinaujinimo skersvėjus, kviečiame peržiūrėti dizaino objektų naujienas ir išsirinkti kažką ir sau ar savo artimiesiems!  Šį pavasarį atraskime, pažinkime ir pamilkime lietuvišką dizainą!
Back To Top