skip to Main Content
Pušku pušku sėdmaišis, pufas ir sofa iš audinio Gaia iš perdirbto plastiko
Sėdmaišis Tube Gaia Ivory, audinys iš perdirbto plastiko

Lietuvos dizaino forumo narė, prekės ženklas „Pušku pušku”, jau keletą metų nebėra siejama tik su sėdmaišiais renginiams vasaros metu. Regint „Pušku pušku” transformaciją, verta džiaugtis ir didžiuotis, nes daugiau nei dešimtmečio prekinio ženklo vystymas Lietuvoje ir užsienyje nuo 2008 m.  darbas leidžia įsisąmoninti, jog sėdmaišis tampa analogu kasdienai naudojamiems, tradiciniams baldams.

„Pušku pušku” prekės ženklą vystanti įmonė UAB „Pupt“ į Lietuvos rinką įvedė gaminį, kuris yra daug funkcionalesnis nei įprasti minkšti baldai, nes yra modalus. Gaminamus sėdmaišius galima perrengti, t. y., keisti viršutinį audinį pagal faktūras ir spalvas, skalbti, adaptuoti jų paskirtį (iš laukinio į namų), lengvai pernešti į kitą patalpą (gaminys yra lengvas). Ergonomiški, patogūs, ilgalaikiai baldai, kurie tapo ir stilingais namų aksesuarais – tai „Pušku pušku”!

2020 metais prekės ženklas pasiūlė ir analogą įprastoms sofoms, 160 ir 190 cm pločio minkštus baldus su puikios kokybės audiniais, kurie gali pakeisti tradicinę sofą. Kaip ir kiekvienas sėdmaišis, lygiai taip pat ir sofos, yra gaminamos rankomis. Įmonė gali pasiūlyti daugiau nei 1500 skirtingų variacijų, tad iš gaminių kažką sau ras tiek vaikai, tiek ir suaugusieji. Na, o visame gamybos procese vykdoma kokybės kontrolė užtikrina aukštą gaminių ir audinių kokybę.

Jau keletą metų vykdydami itin aktyvų eksportą į užsienio šalis, bei pasirinkdami užsienio partnerius, įmonė išvažiuoja į didelį kiekį parodų Vokietijoje, Prancūzijoje, Suomijoje ir Švedijoje („IMM“, „Maison Objet“, „Orgatec“). Šiose pirmaujančiose Europos dizaino objektų parodose, „Pušku pušku” ne tik pasisemia naujų idėjų bei susipažįsta su naujais dizaino rinkos žaidėjais, bet taip pat ir diktuoja ateities interjerų poreikius bei tendencijas.

„Neturime kada miegoti ant laurų! Baldų audiniai turi sezoniškumą ir madas, visai kaip rūbų mados. Todėl vien per 2020 m. buvo įvesti net 7 nauji audiniai su be galo plačiomis paletėmis. Matome išaugusį poreikį kokybei, o pastaroji turi sietis su prekiniu ženklu, todėl rinkdamiesi audinius viršutiniams audiniams nedarome jokių išlygų kokybei, jie visi turi ypatingus sertifikatus, ir yra ilgalaikiai. Lauko audiniams keliame ypač aukštus reikalavimus, jie pagaminti Pietų Europos šalyse, kaip Ispanija ir Italija, turi atitikti pačius aukščiausius kokybės standartus.“, teigia „Pušku pušku” komanda. 

Pušku pušku sėdmaišis
Pušku pušku sofa iš perdirbto plastiko butelių audinio Gaia Blue

Šiais  metais įmonė rinkai pristato naują audinį iš perdirbtų medžiagų. Tai yra įmonės žingsnis link geresnio pasaulio su švaresne aplinka ir gamta. Pažangių sprendimų akiratyje „Pušku pušku” išdidžiai pristato naują „GAIA“ kolekciją. Šiam audiniui gaminti yra naudojami pluoštai yra pagaminti iš perdirbamų poliesterio atliekų. Iš buteliukų į audinį? Taip! Smulkintuvai butelius sutrina į mažus gabalėlius, kurie yra išplaunami, išdžiovinami ir išlydomi. Iš šios masės purkštukai suformuoja vientisas plastiko gijas. Joms išdžiūvus, mašina jas susmulkina į mažus gabalėlius. Taip gaunamos granulės, iš kurių spaudžiamos gijos vyniojamos ant ričių ir naudojamos audinių gamybai.

Kodėl „Pušku pušku” nauja „GAIA“ kolekcija yra verta dėmesio? Nes ji iš perdirbto plastiko (senų PET butelių), audinį galima skalbti, jis yra nedegus; išgautos ir siūlomos net 8 pastelinės spalvos yra tiek lengvai derinamos interjere, tiek ir tampančios jo akcentu.

Kalbant apie lauko audinius įmonė pabrėžia, kad jie yra tinkami naudoti lauke esant bet kokiu oru, nes yra dengiami specialiu sluoksniu ant kurio nesiformuoja pelėsis. „Mūsų medžiagos yra kvėpuojantys audiniai kurie geba atstumti vandenį. Ir nors atrodytų, kad tokia medžiaga turėtų būti šiurkšti, visgi pavyko išgauti itin malonias lytėjimui medžiagas. Gražios ir ryškios, bet neblunkančios saulėje („Pušku pušku“ asortimente dabar yra net audiniai laukui, kurie turi aukščiausius šviesos neblukimo) spalvos, kurių medžiagos yra atsparios trinčiai ir tvirtos – taip atrodo 2021 m. „Pušku pušku“ idėjos.“

 

 

Back To Top