skip to Main Content

Neseniai paviešėjęs Budapešte, lietuviškas dizainas ką tik pristatytas Stokholme. Nacionalinio dizaino prizo GERAS DIZAINAS pagrindu atrinkti dizaino objektai visą lapkričio mėnesį eksponuojami švedų tinklaraštininko ir tendencijų eksperto Stefan Nilsson pačiame Stokholmo centre įsikūrusioje galerijoje „Designgalleriet“.

Lietuvos dizaino forumas tęsia parodų ciklą „Design Lithuania 2015“ ir lapkričio 5 dieną 19 lietuvių dizainerių darbus pristatė Stokholmo auditorijai. Parodos atidarymo metu Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas, pabrėžė, kad gerai žinomi ir jau pripažinti Lietuvos dizaineriai bei jų darbai – tai puiki galimybė didinti savo šalies žinomumą. Savitas lietuvių dizainas pirmą kartą taip plačiai pristatytas Švedijai, šaliai, kuri garsėja savo dizaino tradicijomis. Audronė Drungilaitė, vykdančioji Lietuvos dizaino forumo direktorė, atkreipė dėmesį į tai, kad ši paroda – tai išskirtinė proga prisistatyti ir pasidalinti geriausiais lietuviško dizaino pavyzdžiais.

Nuo 2008 metų veikianti galerija „Designgalleriet“ (Kammakargatan 52, 111 60 Stockholm) nuolat pristato jaunų nepriklausomų dizainerių ir įmonių, kurios naudoja dizainą kaip vieną iš pridėtinės vertės kūrimo priemonių, darbus. Galerijos lankytojai ekspozicijoje galės išvysti unikalios juvelyrikos, pakuotės, tekstilės, baldų ir kitų lietuvių dizainerių sukurtų darbų.

Parodos atidaryme sulaukėme daugybės dizaino ekspertų, diplomatų, žiniasklaidos atstovų bei lietuvių gyvenančių Stokholme. Renginio metu skambėjo Rapolo Gražio unikalaus dizaino gitaros „Lava“ garsai, o svečiai galėjo pasivaišinti už puikias etiketes nacionalinį dizaino prizą pelniusių lietuvišku „Raudonų plytų“ alumi bei išskirtinio skonio „Džiugo“ sūriu.

Paroda „Design Lithuania 2015“ veiks antradieniais–penktadieniais 11–18 val. Apsilankyti galima iki lapkričio 30 dienos.

„DESIGN LITHUANIA 2015 / STOCKHOLM“ organizatorius – Lietuvos dizaino forumas bendradarbiaujant su LR ambasada Stokholme. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

This Post Has 0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


vienas + = 6

Back To Top