skip to Main Content

Lietuvos dizaino forumas buvo pasirinktas atstovu Lietuvoje projektui „Dizainas Europai“, kurį iš dalies finansuoja Europos Komisija.

„Dizainas Europai“ – tai ES „Europos dizaino inovacijų platformos“ (EDIP) trejų metų trukmės ir 3,8 mln. eurų biudžeto projektas, kuriuo siekiama paspartinti inovacijas ir didinti Europos ekonomikos augimą per dizaino naudojimą. Lietuvos dizaino forumas buvo pasirinktas šio projekto atstovu Lietuvoje dėl sukauptų žinių apie vietinę rinką bei bendradarbiavimo galimybių.

Kaip projekto atstovas Lietuvos dizaino forumas bus atsakingas už „Dizainas Europai“ programos tikslų ir siekių sklaidą visame Lietuvos regione. Taip pat prisidės prie informacijos ir pavyzdžių apie dizaino paskatintas inovacijas viešinimo Lietuvoje. Informacija bus skelbiama ir prieinama „Dizainas Europai“ internetiniame portale.

Lietuvos dizaino forumas prisijungs prie kitų 28 Europos sąjungos valstybių atstovų projekte „Dizainas Europai“.

Annabella Coldrick, projekto „Dizainas Europai“ koordinatorė ir Design Council politikos ir tyrimų padalinio vadovė, sako: „Dizainas Europai“ siekia platesnio dizaino naudos supratimo, kuris padės verslo įmonėms ir viešojo sektoriaus organizacijoms pateikti geresnius produktus ir paslaugas bei didins ES piliečių pragyvenimo lygį.“

Audronė Drungilaitė, Lietuvos dizaino forumo direktorė, teigia: „Per pastaruosius 25 metus nuo nepriklausomybės atkūrimo, Lietuva pasikeitė ir tapo modernia Europos šalimi. Kaip dalį šių pokyčių įvardiname didžiulį susidomėjimą plečiant savo supratimą apie dizainą. Aš tvirtai tikiu, kad „Dizainas Europai“ partnerių patirtis ir pagalba leis sukurti geresnę ateitį ir šis bendradarbiavimas paskatins dizainą taikyti Lietuvoje platesniu mastu.“

„Dizainas Europai“ vadovauja Dizaino Taryba Jungtinėje Karalystėje, partneriai: Design Council, Lancaster University, Birmingham City University, Estonian Design Centre, Nesta, Invest Northern Ireland, KEPA, Politecnico di Milano, La 27e Région, Danish Design Centre, Luxinnovation, ARC Fund, European Network of Living Labs and dŠola.

Pagrindinis projekto tikslas – sukurti Europos interneto platformą designforeurope.eu, kuri apjungtų žinias ir pavyzdžius apie dizaino paskatintas inovacijas ES šalyse.

Daugiau informacijos apie projektą „Dizainas Europai“ naujienlaiškyje, kurį galite užsiprenumeruoti designforeurope.eu. Sekite „Dizainas Europai“ Twitter, Facebook ir LinkedIn.

Dėl papildomos informacijos galite susisiekti:

Lietuvos dizaino forumas

https://www.dizainoforumas.lt/kontaktai/

This Post Has 0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


+ 6 = dešimt

Back To Top