skip to Main Content

Nuo 2009-ųjų organizuojama Pekino dizaino savaitė – aktyviai veikianti viešoji platforma, kurioje susitinka kūrybiškas dizainas, užsienio šalių architektūros tendencijos, tvaraus vystymo ir bendruomeniškumo idėjos. Praeitais, 2020 m., šioje dizaino savaitėje – viename įdomiausių ir didžiausių dizaino renginių Azijoje – dalyvavo ir Lietuva, kuri buvo reprezentuojama su būtent Daliaus Ilginio juvelyrikos kolekcija „Nerimas“.

Juvelyrikos dizaineris Dalius Ilginis kuria dizaino objektus konstruodamas juos iš skirtingų patirčių ir požiūrių į jas, ir siekia kelti nepatogius klausimus bei provokuoti dialogą su žiūrovu. Kūrėją domina sociokultūrinės temos, o jo kūrybinių objektų pasakojimai kviečia į bendrystę su stebėtoju: gilintis ir suprasti šiuolaikinio žmogaus jausenas ir gyvenimo netobulumo natūralumą.

„Šiai Pekino dizaino savaitei buvo skelbiamas gana uždaras konkursas, kurio metu komisija atrinko mano darbus ir nuo 2020 m. sausio mėnesio jie keliavo po Kiniją, aplankydami kelis renginius ir miestus. Svarbu tai, jog ši „Nerimo“ kolekcija dalyvavo Pekino dizaino savaitėje, kaip vienintelė Lietuvą reprezentuojanti vizualinė dizaino medžiaga. Itin džiugu, jog buvome pastebėti šalia visų kitų pasaulio šalių kūrėjų, ir gavome galimybę drauge su kitais meninės juvelyrikos kūrėjais iš viso pasaulio galėjome pasakoti istorijas apie gyvenimą šio dizaino kategorijos verbalika.“, pasakoja D. Ilginis.  

Ši Daliaus Ilginio juvelyrikos kolekcija – „Nerimas“ – kalba apie tai, jog šiuolaikinis žmogus gali valdyti sudėtingus techninius procesus (kurti robotus ir organizuoti kosmoso palydovo paleidimą), tačiau savo vidinių tragedijų organizavimas ir tvarkymas yra tapęs tikruoju iššūkiu kasdienybėje. „Esu patyręs šią būseną. Draugystė su nerimu – mano tapatybės dalis. Šiais kūriniais siekiau suteikti nerimo jausmui fizinį pavidalą ir jį vizualizuoti. Sunku suvaldyti tokio tipo pabaisą, tad atrodė optimaliau ir logiškiau ją paversti draugu.“

Kaip teigia pats D. Ilginis, jis „įvairios baimės ir kartais be pagrindo kylantis nerimo jausmas yra ar buvo apsėdęs ne vieną. Šioje kolekcijoje, kaip ir gyvenime, nerimas be galo trapus, bet savo aštriais kampais žeidžiantis ir paliekantis gilias žaizdas. Reikia laiko prisijaukinti tamsai, ir tik tuomet galima ją pamatyti ir apčiuopti. Tuomet monstras gali pavirsti tavo geriausiu draugu.”

2020 m. pabaigoje ši menininko sukurta kolekcija buvo pastebėta ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus. Pastarasis įsigijo iš šios kolekcijos žiedą ir auskarus, ir tokiu būdu įtraukė juos į savo kolekciją. Daliaus Ilginio juvelyrikos kolekcijos „Nerimas“ darbai bus išeksponuoti Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinio, Palangos gintaro muziejaus, nuolatinėje ekspozicijoje.

Daugiau informacijos apie Pekino dizaino savaitę ir projektus: mp.weixin.qq.com

Pekino savaitės dalyviai: www.dbc.red/dbcdesign/category

Daugiau Daliaus Ilginio darbų galite rasti: www.cultdesign.lt

Back To Top