skip to Main Content

Indra Marcinkevičienė – išskirtinė asmenybė. Kurdama ryškius, spalvingus, netradicinius ir dekoratyvius interjerus, varijuodama kontrastingais kolorito bei audinių sprendimais, geometrinių bei aptakių formų gretinimu, dizainerė yra susikūrusi ryškų ir išskirtinį savitą braižą. Ji yra atpažįstama, o tai pasako labai daug apie kūrėją. Dirbdama interjerų dekoravimo srityje, Indra Marcinkevičienė yra labai arti įvairių meno kūrinių (tiek vizualiųjų, tiek ir taikomųjų), todėl nenuostabu, kad menininkė ėmėsi baldų dizaino meno.

Neseniai pradėjo dalyvauti ir pasaulinėse meno mugėse: „Craft Philadelphia 2013“ (žiuri prizas), „Craft Vilnius 2014“ (žiuri prizas),  „Collect 2015“ – Saatchi Gallery 2012.

Kūrėjos darbai

INTERVIU SU INDRA

Kūrybos ištakos – iš kur atsirado įkvėpimas kūrybai?

Kūrybingas žmogus visuomet ką nors kuria. Kūriau namus sau ir mūsų namo interjeras buvo pastebėtas. Buvo apdovanotas Diplomu „Namas ir Aš“ kategorijoje: mėgėjų lyga.

Gamybos proceso užkulisiai – kuo išskirtiniai Jūsų kūriniai?  

Mano kuriami baldai išsiskiria savo forma, dekoratyvumu ir spalvų gausa. Naudojamos skirtingos faktūros. Labai svarbi koncepcija. Todėl visuomet kiekvienas baldelis turi savo trumpą šmaikščią istoriją, kuri, mano galva, jį paverčia ne kasdieniniu baldeliu, o dizaino objektu.

Pirmasis sukurtas dizaino objektas

Į Londoną iškeliavęs „Happy Coffee Table“  (2007).

Mėgstamiausias baldas

„Happy Boomerang“ (2015).  Jis buvo šiais metais (Gegužės 8-11 d.) atrinktas ir pristatytas prestižinėje meno mugėje „Collect 2015“ Saatchi galerijoje Londone ir sulaukė ypatingo žiūrovų dėmesio.

Autoritetas

Dailininkas Vilmantas Marcinkevičius (mano vyras).

Pagrindinis darbo įrankis

Pieštukas.

Labiausiai kurti įkvepianti vieta

Kelionės, o ypač Tokijo miestas ir … grybavimas.

Geriausias kūrybinio proceso garsinis fonas

Nuo medžių šlamėjimo, Grigališkojo choralo, violončelės iki Mikutavičiaus.

Nuo ko prasideda dizainerio darbo dienos rytas?

Nuo kavos puodelio.

Pagrindinė žinutė, emocija, kurią norite perteikti savo gaminiais

Mano kuriami baldai žmones priverčia šypsotis.

Linkėjimas LDF dešimtmečio proga

Būkite išradingi, novatoriški, drąsūs, nebijokite eksperimentuoti, nebijokite nukristi ir dar kartą nukristi, ir nebijokite pakilti. Ir stebėkite aplinką, nes viskas yra šalia mūsų. Ir pozityviai mąstyti, nes… ne tik kenčiančiam dangus.

Back To Top